(İSMAİL ÖRS) Duruşma sonrası Aydın Kulis'e konuşan Bircan, "Adnan Menderes Üniversitesi hiç bu kadar kötü yönetilmedi" dedi. 


ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ile eski rektör Cavit Bircan arasında, 
Osman Selçuk Aldemir'in sokakta yürürken bir eczanenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması üzerine, özel hayatın gizliliğini ihlal ve azmettirme iddiasıyla açılan davanın ikinci duruşması Aydın 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Mahkemede kendisine yönelik suçlamalara karşı savunma yapan Bircan, "Bu dava daha önce Aydın 7'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. 1 buçuk yıl sürdü. Ben beraat ettim. Bu dava içerisinde bu konu tamamen görüşüldü. Görülen dava tekrar görülmez diye biliyorum. Ayla Ekin Deniz'i tanıyorum. Gazeteci olarak görev yapar. O dönem Ayla Ekin Deniz ve eşi Suat Deniz bir akşam beni telefonla aradılar. Telefonda kendilerinin ölümle tehdit edildiğini ve Osman Selçuk Aldemir'in 4 defa evinin önünden gelip geçerek tehditkar bir şekilde baktıklarını söylediler. Arayan kişi galiba Didim'den bir iş adamıymış. Bu konuyla ilgili ne yapmaları gerektiğini sordular. Ben de 'Savcılığa gidin' dedim. Dışarıda veya üniversite ile ilgili bir şeye maruz kaldıklarında beni ararlar. Mevzuatı bilmedikleri için bana danışırlar. Hiçbir şekilde Ayla Ekin Deniz'i azmettirmem söz konusu değildir" dedi. 
Cavit Bircan'ın talebi üzerine mahkeme heyeti bir sonraki duruşmada Ayla Ekin Deniz'in tanık olarak dinlenmesine karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

ADÜ GERİ DÖNÜŞSÜZ BİR ŞEKİLDE TAHRİP EDİLİYOR

Duruşma sonrasında Aydın Kulis Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Cavit Bircan, "Adnan Menderes Üniversitesi geri dönüşsüz bir şekilde tahrip ediliyor. Üniversite tarihinde hiç bu kadar kötü yönetilmemişti" dedi. Bircan, "Adnan Menderes Üniversitesi'nin çözülmesi gereken çok daha acil konuları var. Bu tür polemiklerle, üniversitedeki korkunç görüntüyü perdelemeye çalışıyorlar. Biz bir şekilde bu işin içinde oluyoruz. Bunlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi Türkiye'de çok kötü anılıyor.  Kişisel kin, nefret ve hırstan uzaklaşmalı. Üniversite geri dönüşsüz bir şekilde tahrip ediliyor. Bir an önce üniversitesi olduğumuzu hatırlamamız gerekiyor. 
Üniversite hiç bu kadar kötü yönetilmedi. Ben kendi dönemimde yükselen bir grafik bırakmıştım. Adnan Menderes Üniversitesi bu şehrin en önemli değeridir" dedi.

adü-5