(Haber: Naci ERİŞ)
Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Oğuzhan Uğur’un sunduğu Babala TV’de soruları yanıtladı. 
CHP içerisindeki yaşananlardan, Cumhurbaşkanlığı seçimine, 2018’deki Cumhurbaşkanı adaylığından Memleket Partisindeki hedeflerine kadar çeşitli sorulara yanıt veren Muharrem İnce’ye, milletvekili adayları ile ilgili sorular da yöneltildi. 
Programa katılan bir genç, Muharrem İnce’ye “Dediniz ki, ‘listelerde İnce soyadlı herhangi kimse olmayacak’. Peki, akrabalarınızdan biri, herhangi bir şehirde, birinci sıradan aday mı?” sorusunu yöneltti.
Muharrem İnce bu soruya, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın da aralarında olduğu bazı isimleri sayarak yanıt verdi.
İnce, “Mehmet Tekelioğlu İzmir Milletvekili… Abdullah Gül’ün teyzesinin oğlu. Bana sorarsanız Mehmet Tekelioğlu bunu hak ediyor muydu? Hak ediyordu? Hüsnü Doğan… Rahmetli Özal’ın halasının oğlu. Bakanlık yaptı Özal’ın yanında. ODTÜ mezunu bir mühendis. Bana sorarsanız sıkıntı yok. Hüseyin Yıldız… Tuncelilidir. Akrabasıdır Sayın Kılıçdaroğlu’nun. 3 dönemdir Aydın milletvekili.”
Teyzesinin oğlu İlhan Düzyürek’in Memleket Partisi’nde siyaset yapmak istediğini söylediğini, kendisinin de kabul ettiğini belirten İnce, “İlhan Düzyürek benim teyzemin oğludur. Gazi Üniversitesi mezunudur. Kendisi dahil, babası dahil Eskişehir’de yaşamıştır hayatı boyunca. Tezyemin oğlunu ben alıp da İstanbul’dan aday yapmadım. Eskişehir’den aday oldu” ifadelerini kullandı.