14 Mayıs seçiminin ardından ilçe teşkilatlarına teşekkür ziyareti gerçekleştiren AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen, Efeler İlçe Başkanlığında partililerle buluştu.

İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu’nun selamlama konuşmasının ardından söz alan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçim ve 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turuna ilişkin konuştu.

Futbol maçı benzetmesi yaparak, 14 Mayıs’ta maçın ilk yarısının oynandığını, 28 Mayıs’ta da ikinci yarının oynanacağını ifade eden Savaş, “28 Mayıs'a kadar çok çalışmamız gerekiyor. Maçın ilk yarısı başarılıydı. İkinci yarısının daha da başarılı olması için rehavete kapılmadan çalışmamız gerekiyor” dedi.

Bu maçta hakemin millet olduğunu vurgulayan AK Parti’li Savaş, “Tekrar milletimize gideceğiz konuşacağız anlatacağız” diye konuştu.

“KALP İŞARETİ İLE KALPLERE GİRİLMİYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecinde sık sık eliyle kalp yapmasını hatırlatan Mustafa Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hep söylüyoruz, eliyle kalp işareti yaparak kalplere girilmiyor. Eser ve hizmet siyaseti ile bu işler oluyor. 21 yıldan bu yana eser ve hizmet siyasetini, siyasetimizin merkezine aldığımız için her seçimi kazandık. Girdiğimiz her seçimde birinci olduk. 14 Mayıs'ta birinci olduk, 28 Mayıs'ta da birinci olacağız. Bundan sonra her seçimde de birinci olmaya devam edeceğiz. Bu heyecan olduğu sürece, böyle bir kudret, büyük bir ailenin mensubu olduğumuz sürece, Allah'ın izniyle milletimizin yardımıyla kazanmaya devam edeceğiz”

“MİLLETİN SAĞDUYUSU GALİP GELDİ”

Türkiye’nin küresel aktör ve bölgesel güç olma yolunda ilerlediğini belirten AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, birilerinin bu yükselişi durdurmak istediğini söyledi. 14 Mayıs’ta milletin dış güçlere ‘dur’ dediğini aktaran Savaş, “Türkiye'nin yolunu kesmek isteyenler var. Dış güçler var ve onların yerli işbirlikçileri var. Eski Türkiye'ye dönmek isteyen o dış güçler ve yerli işbirlikçilerine, aziz milletimiz sandıkta geçit vermedi. Aziz milletimizin sağduyusu sandıkta galip geldi” ifadelerini kullandı.