AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle hakkında adli işlem yapıldığı ortaya çıkan eski AK Parti Söke İlçe Gençlik Kolları Başkanı'nın, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları'nda Doğu Bölgesi Koordinatörü olarak görevlendirildiği yönündeki iddialar hakkında açıklama yaptı. Başkan Demir, yaptığı açıklamada şahsın parti ile olan ilişiğinin kesildiğini belirtirken “Şahsın işlemiş olduğu suç tarafımızca öğrenildiği gibi istifası alınarak partimizle ilişiği kesilmiştir ve ismi geçen şahsın Doğu Bölgesi Koordinatörü olduğu haberi gerçeğe aykırıdır.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle hakkında adli işlem yapıldığı ortaya çıkan eski AK Parti Söke İlçe Gençlik Kolları Başkanı Y.Ç.'nin, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları'nda Doğu Bölgesi Koordinatörü yapıldı iddialarına yanıt verdi.

Gözden kaçırmayın

Didim Vegfest, Dünya tarihine geçiyor Didim Vegfest, Dünya tarihine geçiyor

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, konuya dair yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Başkanlığımızca kamuoyunu aydınlatma gereği duyulmuştur. Söz konusu haberde geçen şahsın işlemiş olduğu suç tarafımızca öğrenildiği gibi istifası alınarak partimizle ilişiği kesilmiştir ve ismi geçen şahsın Doğu Bölgesi Koordinatörü olduğu haberi gerçeğe aykırıdır. Partimizin edindiği düstur üzerine; Türk aile yapısıyla, milli ve manevi değerlerimizle uyuşmayan davranışlar bizleri derinden yaralamıştır. Ayrıca, bir kişinin fiilinden dolayı Sayın Vekilimizin ve Teşkilatımızın zan altında bırakılmasını kabul etmek mümkün değildir. Partimizi yaralamak ve yıpratmak isteyenler bilmelidir ki partimizin manevi ve ahlaki değerlerimizle örtüşmeyen hiçbir eyleme müsamahası yoktur."