AK Parti Aydın İl Teşkilatının düzenlediği bayramlaşma programında konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, “Yerel yönetimin beceriksizliğini anlatacağız.  Yerel yönetimin iş bilmezliğini anlatacağız. Yerel yönetimin yolsuzluklarını anlatacağız. Gün ışığına çıkmamış konuları gündeme getireceğiz. Atatürk Spor Kompleksi’ni konuşacağız. Katı Atık Bertaraf Tesisini konuşacağız. Orada yapılanları konuşacağız. Yeni açılan parkı konuşacağız. Nasıl ihale edildiğini konuşacağız. Kimlere verilmiş, kimlere verilecek onları konuşacağız. Atatürk Spor Kompleksi kime verilmiş? İzmir’de hangi iş adamına verilmiş? O iş adamının akıbeti ne olmuş? Onu konuşacağız. Hep beraber onu konuşacağız. Onu anlatacağız. Konuşacağımız ve anlatacağımız çok şey var.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamaya CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç tepki göstermiş ve Savaş’ın iftira attığını savunmuştu.

“KORKUN SEVGİLİ BAŞKAN…”

Dinç’in açıklamasında, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir’den yanıt geldi.

“Geçtiğimiz günlerde partimizin bayramlaşma töreninde milletvekilimiz ve KİT komisyon başkanımız Mustafa Savaş, CHP’nin beceriksiz yönetimini tekrar ifşa etti” diyerek sözlerine başlayan Demir, şu ifadeleri kullandı:

“Çok canları acımış olacak ki CHP’nin gençlik örgütü başkanına ısmarlama bir açıklama yaptırmak durumunda kaldılar. CHP’nin gençlik örgütü başkanı olan bu arkadaş sayın vekilimizi iftirayla ve yalanla suçlamış. Allah’a şükürler olsun ki bu millet yalan ve iftira siyasetinin ancak CHP tarafından yapıldığını bilecek ferasette.
Her sözleri, her politikaları hatta her sessizlikleri bu yalan ve iftira siyasetine hizmet eden CHP’nin gençlik örgütü başkanına soruyoruz. Niye korkuyorsunuz? Parkların, tesislerin, spor komplekslerinin ısmarlama ihalelerle kimlere ne şekilde verildiğinin kamuoyu tarafından öğrenilmesinden neden rahatsız oluyorsunuz? Herkes tarafından tescillenmiş beceriksizliğinizin yaptığınız yolsuzluklarla birlikte anılmasından korkuyorsunuz değil mi sevgili başkan? Korkun sevgili başkan korkun. Korktuğunuz pek yakında başınıza gelecek…

Aydın iyi yönetilemiyor. Aydın yıllardır maalesef geriye gidiyor. Siz bildiğim kadarıyla sık sık Ankara’ya gidiyorsunuz. Ankara yolunda Denizli ve Afyonkarahisar’ın içinden de geçiyorsunuz. Ak belediyeciliğin bu illerde neler yaptığını, şehrin tüm paydaşlarını bir araya getirerek kent kültürü nasıl oluşturduğunu, oluşturulan bu kent kültürüyle birlikte kurulan sanayi tesislerini incelemenizde fayda görüyoruz. Yerel yönetimleri yönetmek sadece reklam afişleriyle, ilan panolarına asılan belediye başkanları fotoğraflarıyla olmuyor. Algıyla, lafla peynir gemisi yürümüyor sevgili başkan… Ama siz yine de rahat olun, zaten Aydın halkı neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bizler de biliyoruz ki Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle Aydın, 2024’te Ak Belediyecilik ile tanışacak ve bir daha hiç ayrılmayacak.
Bugüne kadar verdiği vaatlerin sadece onda birini yerine getirebilmiş olan beceriksiz yönetiminizin kusurlarını saklamak için insanlara insafsızca saldırma görevinin size verildiğini anlayabiliyoruz. Fakat bundan sonra size sizin dilinizden cevaplar vereceğimizi de bildirmek istiyoruz. Bundan sonra Ak Parti Aydın Gençlik Kolları olarak “Bereketli Aydın’a, Beceriksiz Belediye” adı altında bu kentin sizler sayesinde nasıl geriye gittiğini ve çevre illeriyle rekabet dahi edemediğini sık sık kamuoyumuz ile paylaşacağımızı bildirmek istiyoruz. Korkun sevgili başkan…”