(Haber: Naci ERİŞ)
14 Mayıs Milletvekili Genel Seçimi için AK Parti listesinden 4’üncü sıra Aydın Milletvekili Adayı gösterilen Mustafa Abak, seçim çalışmalarını değerlendirdi.
Efeler ilçesindeki programına Aydın Gazeteciler Cemiyeti ziyareti ile başlayan Abak, “14 Mayıs akşamı Sayın Cumhurbaşkanımızı 13. Kez Cumhurbaşkanı ilan edeceğimiz gibi inşallah AK Parti’mizi, Aydınımızda da Türkiye’de de 1. Parti yapacağız, buna hiç şüphe yok” dedi.
Sahada aktif bir şekilde çalışma yürüttüklerini ifade eden Abak, geçen Cumartesiden bu yana doğu bölgesindeki ilçeleri ziyaret ettiğini belirtti.
Bu ziyaretler sırasında diğer partilerin çalışmasına tanık olmadığını vurgulayan Abak, şu ifadeleri kullandı:
“Adaylarımızın her biri birbirinden değerli. Moral motivasyon yüksek. Teşkilatlarımızı da görüyorsunuz. Gayet diri ve hazır. 1 haftadır da ben gittiğim ilçelerde, AK Parti dışında başka hiçbir parti görmedim. Çalışma yapan görmedim. Siyaseten konuşmuyorum. Sadece dün (Çarşamba) İYİ Parti’nin adayına Karacasu’da denk geldim. Ben geçen haftadan bu yana Nazilli, Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Sultanhisar ve Yenipazar bölgelerindeydim. Burada AK Parti dışında sadece Karacasu’da İYİ Parti’nin adayını gördüm. Sahada hep biz vardık, seçim zamanı da biz varız.”

AK Parti’nin mevcut 4 milletvekili sayısını koruyacağına inandığını belirten Mustafa Abak, 5’inci milletvekili için çalışma yürüttüklerini söyledi. Abak, “Bizim hedefimiz ceptekini korumak olduğu gibi, 5’inci milletvekili. Biz şu an 5’i zorluyoruz. Amacımız AK Parti teşkilatları olarak 5’inci milletvekilini almaktır” dedi.
“LİSTELERE TEPKİ VAR”
Temas kurduğu vatandaşların CHP ve İYİ Parti listelerine tepki gösterdiğini belirten Abak, şu ifadeleri kullandı:
“Şu an gezdiğim ilçelerde vatandaşlar, CHP ve İYİ Parti listelerine tepkili. HDP ile ittifakta, Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklanmasından sonra, dolayısıyla PKK ile organik bağı olan bir parti olması hasebiyle, özellikle İYİ Parti cenahında, milliyetçi-muhafazakar kesimde çok ciddi bir tepki var. İYİ Parti şu an baraj sorunu yaşıyor. Aydın’da da ciddi sıkıntılar var. Bundan 5-6 ay önceki tablo ile günümüzdeki tablo arasında ciddi farklar var. Şu an baraj sıkıntısı yaşamaya başladılar ve yaşıyorlar.”