(Haber: Yusufhan TORAMAN)

AK Parti Aydın İl Başkanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle Efeler’deki Öğretmenevi’nde bayramlaşma töreni düzenledi.

İl Başkanı Gökhan Ökten’in ev sahipliği yaptığı törene, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen, önceki dönem milletvekilleri, AK Parti’li İlçe Belediye Başkanları, teşkilat yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Törende ilk konuşmayı gerçekleştiren İl Başkanı Gökhan Ökten, genel seçimi geride bıraktıklarını, bayram tatilinin hemen arkasından yerel seçim çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Ökten, “Önümüzdeki yerel seçimlerde, Aydın’da AK Partili belediyelerimiz inanıyorum ki bize en büyük referans olacaklar. Biz, onların ilçelerinde yaptıkları hizmetleri göstererek, geçen seçimlerde az oylarla, talihsizliklerle kaybettiğimiz ilçeleri inşallah kazanacağız. Bu bizim için en önemli referans olacak” dedi.

Törende konuşan AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş da yerel seçimlere vurgu yaptı.

Seçimlerin 2-3 aylık çalışmalarla kazanılmadığını ifade eden Savaş, bir plan, bir program ile seçimlerin kazanılacağını vurguladı. Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben inanıyorum ki, biz disiplinli, planlı ve programlı çalıştıktan sonra Aydın’da kazanamayacağımız ilçe yok ve kazanmayacağımız da büyükşehir yok. İnanıyorum ki ben, önümüzdeki dönem Büyükşehir’i AK Belediyecilik ile buluşturacağız. Seçimlere 9 ay gibi bir süre var. Hemen çalışmaya başlamamız lazım ve Aydın’da yerel yönetim anlamında kayıp yılları telafi etmek için hep beraber kolları sıvamamız lazım.”

Partililerin birbirleriyle bayramlaşmasının ardından tören son buldu.