(Haber: Naci Eriş)

Türkiye 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine doğru hızla yol alırken, AK Parti'de İl Başkanlığı yarışı başladı.

7 yıldan bu yana İl Başkanlığı yapan Ömer Özmen'in günden güne daha çok konuşulan milletvekili adaylığı, İl Başkanı olmak isteyen partilileri de harekete geçirdi.

Ömer Özmen'in aday olmak için istifa etmesi halinde kimin İl Başkanı olacağı konusu kulislerde daha sık konuşulurken, bazı aday adayları da çalışmalarına başladı.

İL BAŞKANLIĞI İÇİN ADI GEÇEN AK PARTİLİLER

AK Parti Aydın İl Başkanlığı için, mevcut yönetimde Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Aytaç Arslan'ın adı geçiyor. Daha önce Efeler İlçe Başkanlığı da yapan Arslan'ın, Ömer Özmen'le yakın çalışma içerisinde olması, Özmen tarafından desteklendiği algısı oluşturuyor.

İl Başkanlığı için adı geçen bir diğer isim, mevcut AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir. Elbir'in bir süredir İl Başkanlığı için nabız yokladığı, Özmen'in görevden ayrılması halinde daha da öne çıkmak isteyeceği konuşuluyor. Efeler teşkilatının, mevcut yöneticilerden Ramazan Subaşı'nın milletvekilliğine, Hüsnü Elbir'in de İl Başkanlığına getirilmesi planı üzerine hareket ettiği öne sürülüyor.

Önceki Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, görevden ayrıldığı günden bu yana hem ziyaretler gerçekleştiriyor hem de sosyal medyada parti politikalarına destek veriyor. Gülaştı'nın perde arkasında çalışmalarını hızlandırdı ve olası bir durumda görev beklediği konuşuluyor.

2 dönem Söke İlçe Başkanlığı yapan ve 2 yıl önceki İl Kongresinde adaylığını açıklayan ancak son anda adaylıktan vazgeçen Tanju Karaçancı'nın da Genel Merkez ile irtibat halinde olduğu belirtiliyor.

Bu isimlerin yanı sıra, bir süredir aktif görev almayan ancak İl Başkanı olabilecek isimler arasında Gökhan Ökten ve Mehmet Aydemir'in isimleri de konuşuluyor.

siteee-1