Toplantıda konuşan Gökhan Ökten, şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemizin en kritik seçimlerinden ilk sınavını 14 mayıs 2023 Pazar günü alnımızın akıyla verdik. Aydında ve Türkiye’de kışkırtmalara gelmeden, baskılara aldırmadan, yılgınlığa kapılmadan canla başla mücadele ettik ve başardık. Bu süreçte gecesini gündüzüne katan  tüm teşkilat mensuplarımıza vekil adaylarımıza bizlere oy verme teveccühü gösteren tüm aydın seçmenlerimize ve tüm basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki hedefimiz, 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz başarıyı daha büyük bir zaferle 28 Mayıs’ta taçlandırmaktır. 28 Mayıs tarihi, 27 Mayıs darbesinin 63. yıl dönümü münasebetiyle çok büyük öneme haizdir. Sayın cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere bizler siyasetinin merkezine milli iradeyi, ülkeye ve millete hizmet aşkını koymuş bir ittifakın mensuplarıyız.
Şimdiye kadar bizlere sahip çıkmış aziz milletimize şükran borcumuzu daha fazla çalışarak ve daha fazla gayret göstererek ödeyebiliriz. Aydın bizden hizmet bekliyor, Türkiye bizden hizmet bekliyor, icraat bekliyor, milletimiz bizden kendisinin hedefleriyle buluşturmasını istiyor. 
Değerli basın mensupları; Türkiye Pazar günü gösterdiği olgunlukla dünyanın en ileri demokratik kültürüne sahip ülkelerden biri olduğunu göstermiştir. YSK tarafından yapılan  açıklamalara göre en yakın rakibimizle aramızda 2 milyon 500 bin oy farkına rağmen cumhurbaşkanı seçimi 0,5 puandan daha az bir farkla ikinci tura kalmıştır. 14 Mayıs’ta elde ettiğimiz oy oranını daha da yükselterek 28 Mayıs seçiminden zaferle çıkacak ve inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız. Türkiye yüzyılı vizyonumuz doğrultunda 28 mayıs için bu günden itibaren çalışmalara başladık. Durmak yok, yola devam." 

DEPREMZEDELERLE İLGİLİ  PAYLAŞIMLARA TEPKİ 

 Deprem bölgeleriyle ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlara da tepki gösteren Gökhan Ökten, “Seçim sonuçları Aydın’ımıza hayırlı olsun. Seçmenimiz iradesini ortaya koydu. Karşıdaki birleşmeleri biliyorsunuz. Türkiye dışından pek çok manipüle seçim yaşadık. Buna rağmen vatandaşımız Cumhur İttifakı’na güvenini ortaya koymuştur. Seçmen iradesine biz her zaman saygılı olduk. Karşı taraftan da bunu beklerdik. Ama seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasıyla birlikte milletin iradesine manipülasyon yapmaya çalıştılar.  AK Parti iktidara geldiğinde mermisini dışarıdan alan bir ülkeydik. Şuan kendi milli aracını yapmış ve vatandaşına sunan bir ülkeyi konuşuyoruz. Zıhlı araçlarımız ihraç ediliyor. Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya için, ‘Allah’ın bir bildiği varmış’ diyenler var. Böyle bir paylaşım olabilir mi ya? AK Parti,  Cumhur İttifakı, Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenler hep ötekileştirilme süreci içerisinde. 22 yıldır bitmeyen iftiraları bu seçimde de bitmedi. Biz hep millet iradesine saygı duyduk. Milletimize sığındık. Sonuçlarımız ülkemize vatanımıza milletimize hayırlı olsun. AK Parti ve Cumhur ittifakı büyük bir zaferle 14 Mayıs’ı tamamlamıştır” ifadelerini kullandı.”