FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(Haber: Naci ERİŞ)

Ağrı İli İkiyamaç Köyü Yardımlaşma Derneği’nin Efeler’e bağlı Kadıköy Mahallesindeki yeni hizmet binası, törenle açıldı.

Törene Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, AYGİAD Başkanı Semih Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, Aydın İnşaatçılar ve Emlakçılar Odası Başkanı Alaaddin Durmaz, EFESİAD yönetim kurulu üyeleri ile Aydın'da yaşayan ve çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Ağrılı iş insanları katıldı.

“ÖNEMLİ OLAN GELECEK NESİLLERE KALICI ESER BIRAKMAK”

Davetlilere lokma ikram edilen törende konuşan Ağrı İli İkiyamaç Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Engin Yıldırım, katılımcılara teşekkür etti.

Tesisim yapılma amacına ilişkin bilgi veren Yıldırım, “Bu tesis, dernek üyelerimizin özel ve mutlu günlerinde olduğu gibi, taziye buluşmalarında da kullanılacaktır. Aynı zamanda ileriye dönük, üniversite okuyan öğrencilerimize eğitim bursu vermeyi planlıyoruz. Bu salonda ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak gerek gençlerimize, gerek kadınlarımıza meslek edindirme ve geliştirme adına eğitim faaliyetleri düzenlemeyi hedefliyoruz. Hemşerilerimizin ve mahalle halkının birçok ihtiyacını cevap verecek olan tesisin başta üyelerimiz ve Efeler halkına hayırlı olmasını diliyoruz. Bu eserin hayata geçmesinde büyük katkıları olan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a çok teşekkür ediyoruz. Sayın Başkanım bundan sonraki süreçte de bizleri yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz. Yaklaşan mahalli idareler seçiminde gönülden başarılar diliyoruz. Bu hizmete öncülük etmekten, siz değerli dostlarımızın temsilcisi olmaktan gurur duyuyorum. Önemli olanın, gelecek nesillere kalıcı bir eser bırakabilmek olduğunu düşünüyorum. Belediye Başkanımız ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Buharkent'teki kazada 1 kişi hayatını kaybetti Buharkent'teki kazada 1 kişi hayatını kaybetti

“YURTTAŞLARIMIZIN DAYANIŞMA HİSSİNİ GÖSTERECEK”

Törende söz alan Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Engin Başkanın arkadaşlarıyla birlikte cansiperane emek vererek kurduğu bir binanın açılışındayız. Bu bina bir ihtiyaçtan dolayı yapıldı. Bu ihtiyacı en çok Engin Başkan ve arkadaşları hissediyordu. Bu ihtiyacın giderilmesi için öncülük ettiler. Bu binanın bir manevi yönü var. Yurttaşlarımızın ne kadar dayanışma içinde olduğunu göstermesi bakımından manevi bir yönü var. Sevgi dolu bir bina bu. Burada emeği geçen teknik personele, başta bu binayı yapmak için kararlılık gösteren dernek başkanı ve yönetimine, onları bugün yalnız bırakmayan sizlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.