Aydın’da Ferdi Uzun başkanlığında hayata geçirdiği birçok başarılı projelerle takdir toplayan AGC, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gece düzenledi. Efeler ilçesindeki Keyif Bahçesi’nde düzenlenen geceye AGC Başkanı Ferdi Uzun, Aydın Büyükşehir Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Onur Arazsu, ADÜ Dekanı Prof. Dr. Hale Bozkurt, Doç. Dr Ali Emre Dingin, İncirliova Belediyesi Basın Birimi Sorumlusu Hüseyin Çetin ve çok sayıda gazeteci aileleriyle birlikte katıldı.

“BU ORGANİZASYONU KENDİ AİLEMİZLE BİRLİKTE YAPMALIYIZ”

Gecede konuşma yapan AGC Başkanı Uzun, “Baktığımda çok güzel bir tablo var. Ben bu tabloyu görmekten çok mutluluk duyuyorum. Çünkü birlik ve beraberlik içinde olmamızı çok önemsiyorum. Sık sık gündeme gelen bir şeyi de söylemek istiyorum. Neden bütün arkadaşlar bir arada yapmıyoruz? Biz Aydın Gazeteciler Cemiyeti ilkeleri doğrultusunda mücadele ediyorsak kimse kusura bakmasın ama biz bu organizasyonu kendi ailemizle birlikte yapmalıyız. Biz çünkü bir aileyiz. Bana üye olmayanlar neden çağırılmadı diye sitemlerde oldu. Ama dediğim gibi biz bir ilke için mücadele ediyorsak burada sadece üyeler olmalıydı. Bunun altını özellikle çizmek istedim. Çünkü çok fazla polemik konusu oldu. Sizi burada görmekten dolayı çok mutluyum.” dedi. 

“AGC’YE SAHİP ÇIKIN”

Gazeteciliğin yaşaması için mücadelemizi yönetim kurulundaki arkadaşlarla birlikte sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden Başkan Uzun, “Dünyanın her yerinde bahsedilir. Özgür basın anlayışı diye. Fakat ben özgür basın anlayışından önce ahlaklı ve etik basın anlayışını savunuyorum. Çünkü etik ve ahlaklı bir basının olmadığı yerde siz istediğiniz kadar özgür basından bahsedin. Biz etik ve ahlaklı basın anlayışını ortaya koymamız gerekiyor. Bunun için mücadele etmemiz gerekiyor. Sizden ricam, isteğim evinize sahip çıkın. Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ne sahip çıkın. Olur da biz bir yanlış yaparsak bizi mutlaka uyarın. Biz buradaysak biz ev sahibi değiliz. Asıl ev sahibi sizlersiniz. Dolayısıyla evinize sahip çıkmanızı istiyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda çok daha iyi şeylere kavuşacağımız bir dönem olur. Biz bir aileyiz. İyi ki varsınız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Son olarak gazetecilerin eşi büyük bir sabır içerisinde oluyor. Ben bu noktada eşime çok teşekkür ediyorum. Hakikaten büyük bir sabır örneği gösteriyor. Bu noktada tüm gazetecilerin eşlerine de çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Uzun’ın konuşmasının ardından gazeteciler, canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Hüsamettin Kaçar ile Mehmet Özçakır’ın 70’li yılların Rock'n roll ve Twist dansı, büyük alkış aldı. Unutulmaz bir gece yaşayan gazeteciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü coşkuyla kutladı.