Ferdi Uzun başkanlığındaki AGC, kentteki medya sektörüne değer katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda AGC, 2020, 2021 ve 2022 yıllarını kapsayan ‘Basın Ödülleri’ yarışması düzenleyecek. ‘AGC Basın Ödülleri’ için başvurular başladı. Tarafsızlık ilkesi göz önünde bulundurularak oluşturulacak olan jüri heyeti, Yılın Haberi, Yılın Fotoğrafı, Yılın Serbest Fotoğrafı, Yılın Röportajı, Yılın Video Haberi, Yılın Spor Haberi, Yılın Gazete Sayfa Tasarımı, Yılın İnternet Haber Sitesi Tasarımı, Yılın İnternet Haberi, Yılın Radyosu, Jüri Özel Ödülleri ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi öğrencilerini kapsayan Yılın Öğrenci Haberi, Yılın Öğrenci Fotoğrafı ve Yılın Öğrenci Videosu’nu seçecek. 
BAŞVURULAR, 1 ŞUBAT’TA SONA ERECEK
Söz konusu bu kategorilerde düzenlenecek olan ‘AGC Basın Ödülleri’ için son başvuru tarihi ise 1 Şubat 2023 tarihi olarak belirlendi. Katılımcılar, eserlerini AGC’nin Efeler ilçesindeki Güzelhisar Mahallesi, 35’inci Sokak’ta bulunan ofisine JPEG ve PDF olarak teslim edecek. Yarışma kapsamında ‘AGC Basın Ödülleri’ töreni ise 20 Şubat 2023 tarihinde ADÜ Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Saat 14.00’de başlayacak olan törende, toplam 18 dalda dereceye girenler, ödüllendirilecek. Öte yandan ‘Serbest Fotoğraf’ dışındaki kategorilere başvuru yapmak isteyen katılımcıların söz konusu eserlerinin bir basın kuruluşunda yayımlanması şartı bulunuyor. Ayrıca her bir katılımcı, sadece iki farklı kategori için başvuru yapabilecek.  
“HEM ONURLANDIRACAĞIZ HEM TEŞVİKTE BULUNACAĞIZ”
‘AGC Basın Ödülleri’ yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan AGC Başkanı Ferdi Uzun, “AGC yönetimi olarak medya sektörüne değer katmak için çaba harcıyoruz. Bu anlamda düzenleyeceğimiz ‘AGC Basın Ödülleri’ni çok önemsiyoruz. ‘AGC Basın Ödülleri’nde belirlenen kategorilerde dereceye giren katılımcıları ödüllendirerek hem onurlandıracağız hem de mesleğini sürdürmesi için teşvikte bulunmuş olacağız. Tüm meslektaşlarımızı ‘AGC Basın Ödülleri’ için başvuru yapmaya davet ediyorum.” dedi.