Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) sonuçları açıklamadan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin eğitime başlayacak olmasına tepki gösteren öğrenciler, kalacak yer sorunu yaşadıklarını belirterek ‘ADÜ ertelensin’  başlığıyla sosyal medya platformlarından çağrıda bulundu. 

Kuşadası'na 4 kruvaziyerle 8 bin 968 turist geldi Kuşadası'na 4 kruvaziyerle 8 bin 968 turist geldi

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), üniversiteyi kazanan öğrenciler için yurt başvurularının başladığını açıkladı. Başvuruların, 12 Eylül saat 23.59’a kadar süreceği belirtildi. 
Bu duyurunun üzerine Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler, yurt sonuçları açıklanmadan 13 Eylül’de yüz yüze eğitime başlamak zorunda kalacaklarını ifade ederek çeşitli sosyal medya platformlarında ‘ADÜ ertelensin’ başlıklı paylaşımlar yapmaya başladı. 
ADÜ’yü kazanan çok sayıda öğrenci, üniversite yönetimine çağrıda bulunarak okulun 13 Eylül’de değil, daha ileri bir tarihte açılmasını istedi. 
Öğrencilerin paylaştığı çağrılardan bazıları şöyle:
“12 Eylül’de yurt başvuruları bitiyor. ADÜ 13 Eylül’de başlıyor”
“KYK yurt başvuruları açıklanmadan okul açılmasın. Her yer ateş pahası öğrenci bu süre zarfında nerede kalacak?”
“KYK başvurusu 12 Eylül’e kadar sürüp, kim bilir ne zaman açıklanacak. Sokakta mı kalacağız? 13 Eylül tarihi ertelensin. 
“Önümüzdeki 2 haftalık süreç online yapılsın. Yurtlara yerleşmeyen öğrenciler yurtlarına yerleşsin, ev bulamayanlar ev baksın”