ADÜ yönetiminin açıklaması 'iktidarı zora sokmak' olarak yorumlanırken, AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş önderliğindeki heyet, yurtların tam kapasiteyle hazır olduğunu açıkladı.

Türkiye genelinde devam eden öğrencilerin barınması ile ilgili polemik, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir'in son açıklamasıyla yine Aydın gündemine oturdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, sosyal medya hesabından Aydın'daki öğrenci yurdunun fotoğraflarını paylaşarak, 'Bir yurttan daha fazlası' ifadesini kullanmış ve yurtların yeni eğitim dönemine hazır olduğunu açıklamıştı.

ADÜ yönetimi ise yurtların hazır olmadığını gerekçe göstererek derslere devam zorunluluğunu 2 hafta kaldırdı.

Adnan Menderes Üniversitesi yönetiminin açıklaması, 'iktidarı zora düşürmek' olarak yorumlandı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç de benzer nitelikte bir açıklama yaparak, ADÜ yönetiminin cesur bir tavır sergilediğini savundu.

SAVAŞ YERİNDE İNCELEDİ

ADÜ'nün iktidarı ofsayta, Bakan Kasapoğlu'nu yalancı durumuna düşürmesi üzerine AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkana Mustafa Savaş, yurtlarda inceleme yaptı.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Hümeyra Ege ile birlikte ADÜ yerleşkesinde yeni açılan 2 bin 984 öğrenci kapasiteli Berin Menderes Öğrenci Yurdu'nu gezen Savaş, öğrencilerle sohbet etti. Yurt yöneticilerinden bilgi alan Savaş, hiçbir eksiklerinin olmadığını bizzat gençlerden dinledi.

İncelemelerinin ardından sosyal medya hesabından fotoğraflarla birlikte paylaşımda bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "ADÜ yerleşkesinde yeni açılan 2.984 öğrenci kapasiteli Berin Menderes Öğrenci Yurdumuzu, İl Müdürümüz ve teşkilatımızla birlikte gezdik. Öğrenci yurdumuz yeni öğretim dönemine hazır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gençlerimiz için hizmet etmeye devam ediyoruz." diye yazdı.

Untitled-1-Recovered-7