ADÜ’den Prof. Kent’in çalışmaları ile ilgili açıklama yapıldı.

Koçarlı Ziraat Odası'ndan Başkan Çerçioğlu'na ziyaret Koçarlı Ziraat Odası'ndan Başkan Çerçioğlu'na ziyaret

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin instagram hesabından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Aydın Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda dün gece gerçekşen elim hadise sonucunda öğrencimiz Zeren Ertaş’ı kaybetmenin üzüntüsünü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ailesi olarak derinden yaşıyoruz.
Olayın gerçekleştiği andan itibaren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr.  Bülent Kent, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü, Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’na intikal etmiş ve ilgili yöneticiler ile irtibat halinde kalmıştır.
Günün erken saatlerinde Aydın’a gelen Ertai ailesini Valimiz Sayın Yakup Canbolat ile ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Kent, aileye taziye ziyaretinde bulunmuştur.
Yaşanan süreçle ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı olayla ilgili müfettiş görevlendirerek gerekli incelemeleri başlatmıştır. İncelemeler netciesinde ihmali tespit edilen ve sorumlular hakkında yargı gereğini yapacaktır.
Üniversitemiz olarak biz de bu sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Öğrencimize Yüce Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.”