Yaşanan skandalın doktorlar arasındaki husumet nedeniyle geçekleştiği iddialarına Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz tepki gösterdi. 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde görev yapan iki organ nakli uzmanı Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz ile Doç. Dr. Mahir Kırnap'ın istifa edip özel bir hastaneye geçmesinin ardından büyük bir skandal yaşandı.

Özel hastaneye geçen Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz, çalıştığı özel hastaneye organ nakli izni ve ruhsatı almak için ayrıldığı ADÜ'de yaptığı “böbrek nakillerinin ameliyat notları” resmi belgesini almak istedi.

Üniversite Hastanesi kayıtlarına girildiğinde Yılmaz ile Kırnap'ın geçmiş tarihlerde yaptıkları bazı ameliyat notlarının değiştirildiğini, her iki hekimin yaptığı ameliyatların başka bir hekim olan E. B. C.'nin yapmış gibi kayıtlara geçildiği ortaya çıktı.

Kayıtlarda yapılan değişikliğin ardından ADÜ Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı'na resmi başvuruda bulunarak organ nakli ruhsatı almaya çalıştığı öğrenildi. Yaşanan gelişmeler üzerine Doç. Dr. Yılmaz, böbrek nakli gibi ciddi bir konuda evrak sahteciliği yapıldığı söyleyerek konuyu yargıya taşıdı.

TARAFLAR ARASINDA HUSUMET VAR

Yaşanan skandalın ortaya çıkması üzerine açıklama yapan ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir ve ADÜ Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş, yaşanan olayın doktorlar arasında yaşanan husumet nedeniyle meydana geldiğini ve gerekli soruşturmanın başlatıldığını açıkladılar.

YILMAZ’DAN “HUSUMET” İDDİALARINA TEPKİ

ADÜ’de yaşanan skandalı ortaya çıkaran Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz, ADÜ Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi Başhekimliği’nden ortaya atılan “Husumet” iddialarına tepki gösterdi. Yılmaz, avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada ortaya atılan iddiaları talihsizlik olarak değerlendirirken “ADÜ Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi Başhekimliği tarafından yapılan açıklama ile konunun husumete dayalı iki arasında olan bir konu gibi gösterilip; aynı zamanda ADÜ Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi Başhekimliği’nin herhangi bir bilgisi olmadığı imajı yaratılmak amacıyla konunun başka mecralara çekilmek istenmesi düşündürücüdür. Zira soruşturması devam eden konu ile ilgili, soruşturma tamamlanmadan sanki husumete dayalıymış gibi açıklama yapılması kamuoyunu yanlış bilgilendirmenin yanında idari ve adli soruşturmaya da müdahale etmek istendiği manası taşımaktadır.” dedi.