Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ile Aydın Meslek Yüksekokulu Müdürü değişti.

Öğrencilere karne hediyesi Ülkü Ocaklarından Öğrencilere karne hediyesi Ülkü Ocaklarından

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Reşat Kartal’ın yerine Rekreasyon Bölümü, Rekreasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burçin Ölçücü, Dekan Vekili olarak atandı.

Lisans eğitimini 1996-2000 yılları arasında Aksaray Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programında tamamlayan Prof. Dr. Ölçücü, Yüksek Lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde, doktora eğitimini ise Marmara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Hareket ve Antrenman Bilimleri’nde aldı.

Aydın Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Tufan Altın da görevi devretti. ADÜ Söke İşletme Fakültesi Ekonomi Bölümü İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlyas Karabıyık, Aydın Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atandı.

Lisans eğitimini 1987-1991 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, Kamu Yönetimi Programında tamamlayan Doç. Dr. Karabıyık; daha sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve aynı enstitünün Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde doktora eğitimi yaptı.