Son günlerde adrese teslim akademik kadro ve FETÖ soruşturması geçiren Dekanın eşine özel kadro açıldığı iddialarıyla gündeme gelen Adnan Menderes Üniversitesi'nde yeni bir kriz başgösterdi.

Ajans Aydın'ın haberine göre, daha önce çok sayıda akademisyenin mobbing iddiasıyla görevden ayrıldığı ADÜ'de, bu kez istifaları adresi Fen Edebiyat Fakültesi oldu. 
Fen Edebiyat Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevini yürüten Doç. Dr. Emre Erdan ile Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Şefik Erkurt’un idari görevlerinden istifa ettiği öğrenildi. İki ismin istifa karının sebebi ise net olarak bilinmiyor.

ÖĞRETİM ÜYESİNDEN ŞOK İDDİALAR 
ADÜ İktisat Fakültesi öğretim üyesi Mehmet Aydıner,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kişiye özel kadro açıldığını öne sürmüştü. 
Aydıner, İktisat Fakültesi Dekanı Mustafa Ali Sarılı'nın kendi eşi için kişiye özel kadro açtığını öne sürerek “ADÜ Rektörlüğü; Öğretim üyesi alımı için ilana çıkmışsınız. İlan, haksızlık, usulsüzlük ve hainlik belgesi gibi olmuş. Yine, Üniversitenin itibarını hem akademik olarak hem de milletin gözünde iki paralık etmişsiniz. Millet her yerde konuşuyor: FETÖ soruşturmaları olan dekan kendi karısını kendi bölümüne Öğr. üyesi olarak almak için adrese teslim ilan verilmesini istemiş, siz de yerine getirmişsiniz. İlandaki AİF maliye bölümü için kadro dekanın karısı içinmiş” ifadelerini kullanmıştı.

adü-4