Başhekim Doçent  Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş yaptığı açıklamada, MR cihazının yaklaşık 10 gün boyunca hizmet vermeyeceğini söyledi.

Görüntülemeye yarayan çok güçlü elektro mıknatıslar bulunduran ve yüksek manyetik alan içeren, bu nedenle de metal eşyalarla yaklaşılması yasaklanan MR odasında metal aksamları bulunan sandalye unutuldu. Unutulan sandalye, MR cihazına yapışınca cihaz arızalandı.

Bunun üzerine Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Başhekimi  Doçent  Dr. Gülnur Taşçı Bozbaş olayla ilgili açıklama yaptı.

Başhekim Gülnur Taşçı Bozbaş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,

“Bugün Hastanemizde talihsiz bir kaza meydana geldi. Eğitim gören bir stajer öğrencimizin bir anlık dalgınlığı neticesinde MR cihazımızda manyetik bir hasar oluştu. Olayın hemen ardından hem gerekli inceleme sürecini hem de MR cihazımızın yaklaşık on gün süreceğini tahmin ettiğimiz onarım sürecini başlattık. Diğer taraftan ikinci MR cihazımızın yine yaklaşık on gün süreceğini tahmin ettiğimiz kurulumu da devam etmektedir. Sorun çözülene kadar MR çekiminde yaşanacak gecikmeler nedeniyle hastalarımızdan özür diliyoruz.”

adü-9