Sanık 4 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılırken, Genç’in ailesi karara isyan etti.

Koçarlı’da 15 yıl hapis cezası bulunan kişi yakalandı Koçarlı’da 15 yıl hapis cezası bulunan kişi yakalandı

(Haber: Naci ERİŞ)

Olay, Orta Mahalle 220 Sokak'taki bir evde, 19 Şubat gecesi saat 03.00 sıralarında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, bir öğrenci evinde gece 4 arkadaş alkol alıp sohbet ediyordu.

Foça Deniz Üs Komutanlığında görevli Deniz Astsubay Nurhan Ezgin (22), silahıyla oynayıp doldur boşalt yaptığı sırada ateş alan silahtan çıkan mermi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Spor Bilimleri fakültesi öğrencisi 22 yaşındaki Hüseyin Genç'e isabet etti.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Eve giren sağlık ekipleri, ağır yaralanan Hüseyin Genç'i ambulansla Aydın Devlet Hastanesine götürdü. Burada müdahalede bulunulan Genç, sabaha karşı hayatını kaybetti.

Olayla ilgili tamamlanan soruşturma sonucunda, Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Davanın Mayıs ayında görülen ilk duruşmasında sanık Nurhan Ezgin tahliye edildi.

İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANDI

Devam eden yargılama kapsamında Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesi kararını açıkladı. "Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne neden olma" suçundan 5 yıl 4 ay hapis cezasına hükmedilen sanık Nurhan Ezgin’in cezası, iyi hal indirimi uygulanarak 4 yıl 5 ay 10 gün hapse çevrildi.

“KAZA OLAMAZ, ‘OLASI KASIT’ VAR”

22 yaşında hayatını kaybeden Hüseyin Genç’in babası Halil İbrahim Genç, “Ben bu kararı kabul etmiyorum. Bu merminin boynundan girip kaburgasından çıkması kesinlikle kazara olamaz. İki şahit var; bu çocuğa defalarca, ‘şeytan doldurur, silahla oynama’ denilmiş. Sürekli silahla oynaması, silahı bölüp birleştirmesi, kafasına dayaması, bu olayın olabileceğini bile bile hareketlerine devam etmesi, bu olayın ‘olası kasıt’ ile işlendiğini gösterir. Alkollü bir mekana silahınızla geliyorsunuz, sırf birilerine hava atma isteği, benim 22 yaşındaki oğlumun canına mal olmuştur. Ben cezanın onaylanmayacağını, davanın istinaftan döneceğini düşünüyorum. Devletin adaletine güveniyorum. Bu çocuğun dava ağır bir ceza almasını istiyorum” dedi.