Üç gün sürecek sempozyumda, acil tıp teknikerlerinin yaşadığı sorunlar ele alınacak.

Acil Tıp Asistanlarını tek bir çatı altında toplamayı amaçlayan sempozyum, bu yıl Kuşadası’nda düzenlendi. Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Fantasia Otel’de gerçekleştirilen sempozyuma Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, Acil Tıp Asistan Birliği (ATAB) Başkanı Dr. Adil Ocak, Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) Başkanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz, TATD ve ATAS Organizasyon Kurulu Üyesi Doç. Dr. Özge Duman Atilla, ATAS Başkanı Dr. Ayşegül Kaymakçı ile birlikte Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden çok sayıda Acil Tıp Asistanı katıldı. ‘Sesimi duyan var mı?’ sloganıyla gerçekleştirilen sempozyum 15 Mayıs’a kadar sürecek. Paramedik alanda görev yapan sağlık çalışanlarının özlük hakları ve çalışma koşullarının masaya yatırılacağı sempozyumda çeşitli sosyal etkinlikler de yapılacak.

“ZOR GÜNLER YAŞADIK”

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan ATAS Başkanı Dr. Ayşegül Kaymakçı, “Pandemi nedeniyle sağlık sektörü çalışanları olarak 2 yıl boyunca zor günler yaşadık. Hastanelerde çalışan arkadaşlarımız kimi zaman şiddete maruz kaldı. Ancak yine de her zaman görevlerinin başında oldular. Bugün sizlerle bir araya geldiğim için çok mutluyum” dedi.

“GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARSINIZ”

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ise , “Öncelikle Başkanımız Ömer Günel adına hepinize hoş geldiniz diyorum.  Acil Tıp Asistanları, sağlık çalışanları arasında görünmeyen kahramanlardır. Tıbbi vakalarda can kurtaran ekibin en önemli parçalarından biridir. Sizleri burada ağırlamaktan onur ve kıvanç duyuyorum.  Hepinize güzel ve verimli bir sempozyum diliyorum” dedi.