Aksoy çifti, 43 yıldır tatillerini kampta geçiriyor Foto Galeri: Aksoy çifti, 43 yıldır tatillerini kampta geçiriyor

İzmir'de yaşayan Gülcan (64) ve Hüsnü Aksoy (74) 1989 yılında evlendi.

Evleninceye kadar tatillerde kamp yapan Hüsnü Aksoy, eşini de ikna edince birlikte kamp yapmaya başladı.

İlk zamanlar çadır kampı tercih eden Aksoy çifti, 1990 yılında çekme karavan aldı.

Birbirlerine olan aşkları ilk günkü devam eden Aksoy çifti, 43 yıldır kamp yapıyor.

Son olarak Kuşadası ilçesindeki belediyeye ait Ada Camping alanında tatillerini geçiren çift, yemeklerin hazırlanmasından temizliğe her şeyi birlikte yapıyor.

Kamp hayatını çok seven Hüsnü Aksoy, kamplarda tanıştıkları kişilerin iletişim bilgilerini de yıllardır bir deftere not ediyor.

Aydın Kulis muhabirine açıklama yapan Hüsnü Aksoy, 15 yıl önce aldıkları yeni karavanla tatillerini geçirdiklerini söyledi.

"EV ORTAMI GİBİ DEĞİL"

Kampçılığın zor olduğuna dikkati çeken Aksoy, şöyle devam etti:

"Eşlerden birinin sıcak bakmaması, hoş yanmaması bu işin sonu demektir. Yapılamaz zaten. Yardımlaşma, paylaşma şart. Şimdi ev ortamı tabi böyle değil ev ortamında. Bulaşık makinanız var, çamaşır makinanız var. Her şeyiniz var... Bir şeyler çabucak halloluyor. Ama burası öyle değil. Burası daha bir mahrumiyet. Sınırlı. Dolayısıyla paylaşım çok önemli. Biz de bu konuda çok iyi anlaşıyoruz. Allaha şükür sıkıntımız olmadı şimdiye kadar." ifadelerini kullandı.

Eşini çok sevdiğini ve onun yanından hiç ayrılamadığını aktaran Aksoy, "Eşimi ikna etmek için ben epey peşinde koştum ama sonunda ikna ettim, iyi ki de ikna etmişim. Birbirimizi tamamlıyoruz. Biz mutluyuz. Yani biz birbirimizi seviyoruz." dedi.

"EVİNİZİ SIRTINIZDA TAŞIYORSUNUZ"

Karavanın "özgürlük" olarak niteleyen Gülcan Aksoy ise "Doğa ile iç içesiniz. Biz sadece deniz kenarlarında değil yaylalarda da karavanla bulunduk. Onların keyfi de çok başka. Yani evinizi sırtınızda taşıyorsunuz. Bir de biraz rahatsınız. Öyle börtü böcekten korkmuyorum da. Mesela kampın birinde yılan çıktı. Bundan çığlık çığlığa kaçanlar oldu. Kamp onlara göre değil. Ölene kadar da ben bu karavancılığı yapabildiğim kadar yapmayı istiyorum." diye konuştu.

Eşine olan sevgisinin hiç değişmediğini vurgulayan Aksoy, "Yani biz birbirimizi bulduğumuz için şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Hayatı güzel geçiriyoruz diye düşünüyoruz. Güzel şeyler paylaşıyoruz, ortak şeyleri bulabiliyoruz. Sıkıntılar olsa bile çözümü bulabiliyoruz. Onun için çok şanslıyız diye düşünüyorum ben." ifadelerini kullandı.