Cinayet sanığının, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için beklenen rapor mahkemeye ulaşmadığı için duruşma ileri bir tarihe ertelendi.


Olay, Efeler'e bağlı Güzelhisar Mahallesi 41 sokakta 2020  yılı Ekim ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Dinçer Ö., dini nikahlı eşi ve 2 çocuğunun annesi olan Sinem Kaya ile sokakta karşılaştı. Silahını çeken Dinçer Ö., Sinem Kaya'ya ateş etti. Yaralı halde kuaför salonuna sığınan Sinem Kaya, burada hayatını kaybetti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Dinçer Ö. hakkında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edilen Dinçer Ö.  bir kez daha hakim karşısına çıktı. Cinayet sanığı ve avukatları, daha önceki duruşmalarda sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için rapor talep etmişti.
Yargılamada etkili olacak olan rapor henüz mahkemeye ulaşmadığı için duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
Duruşma salonunda hazır bulunan Dinçer Ö.'ye mahkeme heyeti ta 'bir şey söylemek istiyor musun ?' diye sordu. Sanık ise savunma yapmayacağını belirtti.