AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, mesajından şu ifadelere yer verdi;

19 Mayıs 1919’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi, vatanımızın istiklal ve istikbali için başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk adımıdır. Bu ehemmiyetli tarih, bizi biz yapan değerler etrafında kenetlenen milletimizin, birlik ve beraberlik içinde, istiklal mücadelesinden asla ödün vermeyeceğinin en önemli göstergelerinden biri olmuştur.

Aziz milletimizin her bir ferdinin cansiperane verdiği mücadeleyle kahramanlık destanı yazılmıştır. Bu önemli tarihin gençliğe ithaf edilmesi, yarınlarımızı emanet edecek olduğumuz gençlerimize verilen değeri de gözler önüne sermektedir.

O gün Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesine aynı ruh ile sahip çıkıyoruz. Atalarımızdan bizlere miras kalan bu kutsal görev bilinciyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatan ve millet sevdasını özümsemiş gençlerimiz bu mücadelemizde en kıymetli yol arkadaşlarımızdır. Biliyor ve inanıyoruz ki gençlerimiz bu kutlu emaneti, daha ileriye taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, aziz milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum.