Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın vizyon projelerinden olan Kitap Kafe’lerin 17’ncisi Osman Yozgatlı Mahallesinde açıldı. 
Hakkı Bey Caddesinde yer alan Kitap Kafe’nin açılış törenine, İYİ Parti Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Özer Kayalı, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, yazarlar Ahmet Zeki Muslu ve Mustafa Ünver ile çok sayıda davetli ve Osman Yozgatlı Mahallesi sakinleri katıldı.

8-22

MUHTAR HEKİMOĞLU’NDAN ATAY’A ÖVGÜ
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gönderdiği mesajın okunmasının ardından ilk sözü alan Osman Yozgatlı Mahallesi Muhtarı Halis Hekimoğlu, 25 yıldır muhtarlık yaptığını hatırlattı. Hekimoğlu, “Bu son 5 yılımda en güzel, en rahat şekilde muhtarlık yaptım. En rahat dönemi bu dönemde gördüm. Nedenini sorarsanız, siz benim mahallemin insanına eşit davrandınız. Mahalleler arasında hiç ayrım yapmadınız, merkez mahalleye ne yaptıysanız benim mahalleme de yaptınız. Öyle belediye başkanları gördük telefonları kapalı, bizi tanımayan. 24 bin nüfuslu mahallenin muhtarının telefonlarına cevap vermeyen başkanları da biliyorum. Mahallemin insanları da biliyor. Artık insanlarımızın ona göre davranmaları lazım. Sizinle olmaktan’ da çok mutluyum. Allah’tan size başarılar dilerim” dedi.

11-3

Söz alan yazar Mustafa Ünver, “Her kitap bir nehirdir. Birleştikçe deniz oluşur. Bu Kitap Kafe’ler de bilgi ve kültür denizini oluşturan, Efeler’e bu değeri kazandırdığı için Fatih Atay’a çok teşekkür ediyorum. Çocuklara sesleniyorum. ‘Evde yeterli çalışma alanım yok” gibi bahanelere sığınmayın. Fatih başkanları onlar için çok güzel, ders çalışabilecekleri, bilgiye ve kültüre ulaşabilecekleri çok güzel yerler hazırladı” ifadelerini kullandı. 
Şair-Yazar Ahmet Zeki Muslu, “Toplumların ortak bir hafızası vardır. Bu hafıza da kitaplar ve kütüphanelerdir. Bir kitap, bahçe gibidir. O kapıyı açınca yeni bir dünya girersiniz. Bugünlere kolay gelinmedi. Kitapların toplatıldığı, yakıldığı günlerden gelindi. Sevgili anne babalar, bu kitap kafeler sadece çocukların/gençlerin değil, sizin de uğrak noktanızın olmasını diliyorum” dedi.
Kitap Kafe projesiyle beğeni toplayan Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay, 37 yaşında milletvekili olduğunu, 3 dönem milletvekilliğini ardından CHP ve İYİ Parti’lilerin oylarıyla belediye başkanı seçildiğini söyledi. 2019 yılındaki seçimde Osman Yozgatlı ve Ovaeymir Mahallelerinden büyük destek gördüğünü ifade eden Atay, açılışını yaptıkları Kitap Kafe’den sonra aynı mahalleye bir Kitap Kafe, kreş ve Hanımevi yapacağının sözünü verdi.

10-4

Aydın'da Turizm Haftası kapsamında fuar düzenlendi Aydın'da Turizm Haftası kapsamında fuar düzenlendi


Başkan Atay, “Osman Yozgatlı ve Ovaeymir Mahallelerinin benim için önemi büyük. Ben insanların eşitliğine inanan bir dünya görüşüne sahibim. Ovaeymir Mahallesindeki Kitap Kafe yetmiyor. Söz verdim, bir tane daha açacağım. Buradaki yetmezse bir tane daha açacağım. Sevgili hanımlar, Osman Yozgatlı Mahallesine hem kreş hem Hanımevi açıyoruz. Birlikte yaşayacağız, birlikte çalışacağız, birlikte üretip hakça paylaşacağız” dedi.
“EFELER HALKININ İSTEDİĞİ OLACAK”
Başkan Atay, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Benim bir tek gücüm var. O da Efeler halkının sevgisi, yüreği… Benim gücüm sizsiniz. Ben hiç kimsenin bir yerlerine sığınarak siyaset yapmadım hayatımda. Hiç yapmadım. Efeler halkı kimi isterse o belediye başkanı olacaktır. Biri istedi diye değil, Efeler halkının istediği olacaktır.”
Konuşmaların ardında protokol üyeleri kurdele keserek 17’nci Kitap Kafe’yi hizmete açtı.
Açılışın ardından davetliler Kitap Kafeyi gezdi.

3-83