. Betül G.’nin yüksek kar payı vaadiyle ilçede yaşayan vatandaşlardan 100 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edildi. İlçeyi terk eden Betül G.’nin sosyal medya hesaplarını kapattığı ve Aydın’a kaçtığı aktarıldı.

KADEME KADEME ÖDEMELERİ DURDURDU

Tire ilçesinde, iddiaya göre, kar payı vaadiyle vatandaşlardan para toplayan Muhasebeci Betül G. topladığı paraları borsada işleterek kazanç sağlamaya başladı. İlk süreçte vatandaşlar para kazanırken Betül G. dolandırıcılık ağını olabildiğince büyüttü. Betül G. iddiaya göre son iki yılda kademe kademe ödeme yapmayı durdurdu.

ONLARCA KİŞİ PARASINI KURTARMAYA ÇALIŞIYOR

Vatandaşlardan 100 milyon TL vurgun yapan Betül G. ortalıktan kaybolunca vatandaşlar soluğu savcılıkta aldı. Bazı vatandaşların 5 milyon TL, 3 milyon TL gibi rakamlarla paralarını kaptırdığı olayda vatandaşların azından ana paralarını kurtarmak istediği ve Betül G. ile iletişim içinde olduğu öğrenildi.  Bazı vatandaşların ise kimliklerinin açığa çıkmaması adına çekingen davrandıkları ve şikayetçi olmadıkları aktarıldı.

Aydın’da  aranan 10 kişi yakalandı Aydın’da aranan 10 kişi yakalandı

ÇAYCIYI BİLE DOLANDIRMIŞ

Edinilen bilgilere göre eşi Devlet Hastanesi’nde temizlikçi olan Betül G.’nin ilçeyi terk ettiği ve Aydın’a kaçtığı belirtilirken sosyal medya hesaplarını da kapattığı görüldü. Betül G.’nin ilçeyi terk etmeden önce çay ocağı işleten bir kadının parasını borsada işleterek 3 milyon TL kazandığı ve Betül G.'nin bu parayı da sahibine ödemeyerek ortadan kaybolduğu öğrenildi.

Editör: Meltem Danışman