FİBAR markasıyla buluşan Zincirlihan Restoran ve Otel, kapılarını görkemli bir törenle açtı. Açılış töreni, Aydın'ın iş ve siyaset camiasını buluşturdu.

Söke Belediyesi’nden vatandaşa bu kez zeytinyağı desteği Söke Belediyesi’nden vatandaşa bu kez zeytinyağı desteği


 

(Haber: Yusuf Yıldız)
FİBAR markasıyla buluşan Zincirlihan Restoran ve Otel, kapılarını görkemli bir törenle açtı. Açılışa Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ve yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra iş ve siyaset dünyasından çok dayıda davetli katıldı. 
Açılışta konuşan FİBAR Turizm kurucusu Fırat Barışık, “Yıllardır Aydınlıları çeşitli yerlere götürüyoruz. Artık sıra Aydın’a gelen yerli ve yabancı turistleri burada en iyi şekilde ağırlayıp, Aydın’ın misafirperverliğini göstermekte. Aydın’ımızın yöresel lezzetlerini tattırıp en iyi şekilde burada konaklatalım, ağırlayalım istedim. Burası Aydın’ın en eski yapılarından bir tanesi. Turizm olarak ayakta kalması gerektiğini düşünüyorum. İnşallah Aydın’ın turizm potansiyelini olması gerektiği yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.
Açılışta söz alan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, “Bugün bir kardeşimin açılışındayım, değerli bir dostumun açılışındayım. Aydınımızın, tarihte yok olmakla baş başa kaldığı, Yunan işgalinin ardından yakıp yıkıp gittiği güzel kentimizin yegane kalmış nadir eserlerinden birinin korunarak, günümüzde hala faaliyette olmasının sağlanabildiği bir mekandayız. Bu mekan Aydın’ımıza kazandırılırken, aynı zamanda turizmimize de kazandırılmış oldu” şeklinde konuştu.
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay yaptığı açılış konuşmasında, “Burası Vakıflara ait, yan taraf Gümrük Önü Hanı. Bu meydanı, bu sokağı eski şehir anlamında turizme kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. Yan taraftaki yerin Anıtlar Kuruluyla olan sorununu çözüp turizme kazandıracağız. Turizme kazandırıldığı zaman Efeler halkından çok dışarıdan gelen misafirlerimiz buraları dolduracaktır. Bu güzel mekanın marka şehir olma konusunda Efeler ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Zincirlihan Restoran ve Otel hizmete açıldı.