Hep  söylerim, ‘Bizim millet duygusal bir millettir’ diye. İstanbul seçiminin yenilenmesi mazlumun ya da mazlumu oynayanları nasıl da yaradı işine. Bugünkü seçimde de yanılmadım, tarafım farklı olmasına Binali Bey’i desteklememe rağmen, ne yazık ki teşkilatların içinde bulunan; enaniyeti tavan yapmış sahte insanların, görüntü dışında herhangi bir çalışma yapmaması, halkın içinde değil de söz konusu herhangi bir ihtiyaçta kendini görünmez adam yapması, dün de yazdığım gibi güzelim vatandaşlarımın kılığına kıyafetine, cebine bakarak onları yargılaması, ‘Ye kürküm ye’ misali yaşaması yüzünden İmamoğlu’na ikinci nikahı nasıl da kıydırdık güzelim İstanbul için. Geçen hafta İstanbul’daydım. Ekonominin nabzı bu şehirde atıyor gerçekten. Bir çok hizmet yapılmış çeyrek asırlık iktidar icraatları içerisinde. Yollar, köprüler, hastaneler, denizin altından geçen tüp tüneller, gözümü alamadığım nice gökdelenler var da var. Bunlara kimsenin sözü yok. Birçok vatandaşla istişare fırsatım oldu. Sözlerinin arkasında da durmuşlar ki sandığa da yansıttılar bugün dünkü düşüncelerini.

Nelerden yakınmadılar ki! Sayın Cumhurbaşkanının sıkıntılı bir ekibinin olduğundan, yanlış yönlendirmelerle beraber siyasette yanlış kişilerle yol aldığından, dava içerisindeki samimi insanların yerini cebini doldurma hevesinde olan sahte yüzlülerin aldığından, son zamanlarda partinin içerisindeki yönetim zaafiyetiyle beraber alakasız insanların istihdam sahibi yapılıp 17 yıldır davaya hizmet aşkıyla tutuşanların kırmızı kartla oyun dışı bırakıldığından, yerel yönetimlerdeki zayıf insanların nefsi mülahazalarına yenilip partinin adını karaladığından yakındılar da yakındılar. Vallahi haklıydılar. Reisin yetki verdiği bazı insanların ihanetinin sonucunu İstanbul seçiminde bir kez daha görmüş oldu Türkiye. Sayın Cumhurbaşkanının parti içerisindeki teşkilatlara müdahale yapma zamanının geçtiğinin göstergesi oldu bu seçim bence. İmamoğlu’nu Ak parti oyları zafere taşıdı göz göre göre. Bükemediğin bileği öpeceksin. Ben kendi adıma İstanbul’un yeni belediye başkanını tebrik ederim.

Peki bundan sonra  ne yapmak lazım? Sayın Cumhurbaşkanının halkın sessiz çığlığını duyması, teşkilatları baştan aşağı taze kanlarla doldurması, bürokraside sağlam değişiklikler yapması, liyakatı önde tutması, halkın takdirine saygı duyarak büyük bir oy farkıyla seçimi kazanan İmamoğlu’na İstanbul’u yönetme hususunda deneyimlerini aktarması lazım.

Lamı cimi yok bu işin bu ülke ne Ekrem İmamoğlu ne de seçimi kaybeden Binali Yıldırım Bey’in. Bu ülke üzerine gelecek herhangi bir tehditte tek yumruk olacak seksen iki milyon neferin..