Söke’de sağanak yağış etkili oluyor. Söke’ye bağlı Güllübahçe ve Yucaca ile Akçakonak Mahallelerinin yanı sıra Kemalpaşa Mahallesi Maden Ocağı perakendeleri mevkiinde aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan sıkıntılara Söke Belediyesi anında müdahale etti. 

“GÜLLÜBAHÇE KARAYOLU TRAFİĞE KAPANDI”
Söke’ye bağlı Güllübahçe, Yuvaca ve Akçakonak Mahallesi’nin Boynak Mevkii’nde aşırı yağış nedeniyle yüksel noktalardan gelen sularla birlikte karayolunda biriken hafriyat sıkıntılı anlar yaşattı. Özellikle Yuvaca ve Boynak mevkilerinde karayolunda biriken hafriyat ve sular ulaşımı aksattı. Söke Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Şantiye ekipleri ve iş makineleri ile anında müdahale edilirken; karayolunda ulaşım yeniden açılabildi. Yuvaca Mahalle Muhtarı Mustafa Çekin de çalışmaları yakından takip ederken; haber verir vermez ekipleri yönlendiren Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel ve Söke Belediyesi ekiplerine yaptıkları çalışma nedeniyle çok teşekkür etti. 
“MADEN OCAĞI MEVKİİNDE DE SIKINTI YAŞANDI” 
Söke Çayı projesi kapsamında DSİ tarafından yapılan çamur ve hafriyat toplama havuzu dolunca, biriken sular Maden Ocağı mevkiinde yolu ulaşıma kapattı. Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine Söke Belediyesi Şantiye ekiplerince yine bu bölgede de iş makineleri ile yapılan çalışma sonucunda sıkıntı aşıldı. Söke Belediyesi’nin yaptığı çalışma takdir topladı. 

Kuşadası’nda Atatürk Anıtı aslına uygun olarak yenilendi Kuşadası’nda Atatürk Anıtı aslına uygun olarak yenilendi