Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp 4 yeni özelliğini duyurdu.

WhatsApp, web (masaüstü) versiyonu için yeni özelliklerini duyurdu. Güncellemeyle 4 yeni özellik gelecek ve Whatsapp'ın masaüstü sürümü değişecek. İşte yeni gelen dört yeni özellik:

WhatsApp’a gelen özellik ile birlikte fotoğraflarda düzenleme yapılabilecek. Uygulamaya masaüstünden girildiğinde fotoğrafın üzerine yazı yapıştırılabilecek ve fotoğraf düzenlenebilecek. Bu özellik daha önce mobil versiyonda da kullanılıyordu. Ancak masaüstünde ilk kez kullanılmaya başlanacak.

İkinci bir özellik ise sticker yanı çıkartmalarla alakalı olacak. Kullanıcılar mesajlaşma sırasında konuşma metnine uygun olarak çıkartma önerisi alacak.

Diğer bir özellik ise daha önceden aslında mobil uygulamalarda olan bir özellik. Uçtan uca şifreleme yönteminin masaüstü versiyonda da faaliyete geçmesi diğer bir özellik olarak açıklandı. Ayrıca kullanıcılara artık telefonlarını çevrimiçi tutmak zorunda kalmadan mesaj gönderip, alabilecekler. Söz konusu bu özellikle beraber masaüstüne gelen bağlantı linklerinin ön izlemesi kullanıcılara sunulacak.

iPhone'lara gelecek yeni özellikler açıklandı iPhone'lara gelecek yeni özellikler açıklandı

Güncellemeyle düzenlenen diğer bir özellik ise herkesten sil özelliği. Herkes için sil özelliği daha önceden sınırlı bir süre için yapılıyordu. Ancak yeni güncellemede bu değişiyor. ‘Herkes için sil’ özelliğinin süresini sınırsız yapacağı da gelen özellikler arasında duyuruldu.