WhatsApp, yeni son görülme özelliğini test ettiğini duyurdu. Yeni özellik sayesinde son görülmenizi ve profil fotoğrafınızı istediğiniz kişilere gizleyebileceksiniz.

WhatsApp'a fotoğrafları sansürleme özelliği geliyor WhatsApp'a fotoğrafları sansürleme özelliği geliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yeni gizlilik özellikleri sunacak. WhatsApp, sunacağı yeni güncelleme ile son görülmenizi kimlerin görebileceğini seçmenize olanak sağlamaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda ‘Son Görülme’ durumu üzerinde yeni değişiklikler üzerinde çalışmaya başlayan WhatsApp, nihayet çalışmalarının sonucu olarak yeni özelliklerini beta kullanıcılarının beğenisine sundu. 22.9.0.70 beta sürümüyle birlikte, kullanıcıların WhatsApp son görülmesini seçtikleri kişilerden gizlemesine olanak sağlandı. Tabii seçtiğiniz kişilere son görülmenizi kapatmanız, onların durumunu görmenize de görmenize engel oluyor. Tıpkı son görülmenizi ‘hiç kimse’ yaptığınızda olduğu gibi. Bu ayarı kullanmak isteyen kullanıcılar, yine aynı şekilde ‘Gizlilik’ sekmesindeki ‘Son Görülme’ bölümüne giderek yeni eklenen ‘Şunlar Dışında Kişilerim’ seçeneğinden son görülmesini gizlemek istedikleri kişileri seçebilecek. Bununla birlikte WhatsApp, bu özelliği profil fotoğrafı ve diğer bilgileriniz için de getirmeye hazırlanıyor. Yine son görülmenizde uygulayabildiğiniz ayarları aynı şekilde profil fotoğrafınız ve kişisel bilgilerinizi gizlemek için de kullanabileceksiniz. Tabii yine o kişilerin bilgilerini sizin de göremeyeceğinizi unutmamak lazım.