CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, bir takım temaslarda bulunmak üzere Kuşadası’na geldi. İlk olarak tarım arazileri üzerine GES kurulmak istenen Kirazlı Mahallesi’ni ziyaret eden Milletvekili Tezcan’ı mahalle muhtarı Mehmet Mersin karşıladı. CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, ilçe yöneticileri ve Kuşadası Belediye Başkan Vekili Melahat Yaylacı’nın da katıldığı buluşmada bölge sakinlerinin GES projesine yönelik şikayetleri masaya yatırıldı.

“DESTEĞİMİZ SONUNA DEK SÜRECEK”

Kirazlı halkının geçmişten gelen mücadeleci bir ruha sahip olduğunu belirten Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Ülkeyi ranta teslim etmeye alışmış iktidarın Kirazlı’dan elini çekmesini istiyorsunuz. Sonuna kadar haklısınız. Buraya daha önce de ormanları iyileştirmek için geldiler ve ağaçları kesip rüzgar enerji santrali diktiler. Bununla da yetinmediler, şimdi de güneş enerji santrali kurmak istiyorlar. Arkadaşlar bu anlayış sadece tarımı öldürmüyor. Bu rant hırsı Isparta’ya 3 gün elektrik vermedi. 21. yüzyılda şehrin göbeğinde elektriksiz kaldığı için insanların donarak ölmesine sebep oldular. Aynı anlayış gelip bahçelerimizi, ağaçlarımızı katledip enerji üretmeye kalkıyor. Enerji şirketlerinin çok kar etmesini sağlayacak yeni bir oyunun içerisindeler. Biz dün olduğu gibi bugünde sizlerleyiz. Desteğimiz sonuna dek sürecek.  Bu işin mücadelesini beraber vereceğiz. Vatandaşın hakkını rant yiyicilere peşkeş çeken düzene tahammülümüz kalmadı. Kirazlı’dan ellerini çekmeleri için sesinizi birlikte yükselteceğiz” dedi.

“KÖYÜMÜZE DOKUNMASINLAR”

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın Kirazlı Mahallesi’ne yaptığı dayanışma ziyareti bölge halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Kirazlı’da çiftçilik yapan Seval Aras “Burası çok güzel ve dünyaca ünlü bir köy. Köyümüze dokunmasınlar. Eğer tarım arazilerimiz elimizden alınırsa nereye gideceğiz. Biz bu köyün toprağından geçiniyoruz. Desteğiniz için sizlere çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

PARTİLİLERİYLE BULUŞTU

CHP Milletvekili Bülent Tezcan, Kirazlı Mahallesi ziyaretinin ardından CHP Kuşadası İlçe Başkanlığı’nda partilileriyle buluştu. Burada Kuşadalı partililerine seslenen Milletvekili Bülent Tezcan, “Ülkede yoksulluğu, işsizliği ve rant yiyici bir düzeni hakim kılan bir anlayış var. Bu anlayış 20 yıldır ülkeye hakim. Gelen zamların ardından elektrik faturası 3, doğalgaz faturası 2 katı oldu. Esnaf ve vatandaş iş yeri ile ev kiralarını geçen faturalarla karşı karşıya kalıyor. Asgari ücrete yaptıkları zam, vatandaşın cebine girmeden geri alındı. Emekliye ve memura verdikleri para da eridi. Akaryakıt ve gıdaya da ciddi zamlar geldi. İnşallah önümüzdeki ilk seçimde büyük bir fark yaratıp sandıktan üstün çıkacağız” dedi.

Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Kuşadası İlçe Başkanlığı’ndan sonra CHP’nin Davutlar ve Güzelçamlı Mahalle temsilciliklerini ziyaret etti. Milletvekili Tezcan, parti ziyaretinin ardından geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Davutlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde güven tazeleyen Başkan Kamil Güler ile buluştu.