Vatan Partisi Aydın İl Başkanlığı, düzenlediği basın açıklamasıyla, Kürt sorununun TBMM'de çözülmesi gerektiğini söyleyen muhalefet partilerine tepki gösterdi.

Vatan Partisi Aydın İl Başkanlığı, "Kürt sorununa TBMM'de çözüm"   iddiasıyla kampanya yürüten Millet İttifakı'na Atatürk Kent Meydanında düzenlediği basın açıklamasıyla  tepki gösterdi. 

Kürt sorununun çözüldüğünü, muhalefetin yeniden gündeme getirerek sorunu büyütmek istediğini söyleyen Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Bahattin Nazlı, “Çözülmeye yakın olan bir meselenin tekrar çözümsüzlüğe geri dönmesi için çabalanmaktadır. Bu meseleye mecliste çözülsün demek PKK’yı kurtarmak demektir” dedi.

Maske takmama cezaları siliniyor Maske takmama cezaları siliniyor

“BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ NEFES ALAMAYACAK”
Başkan Nazlı, "Bölücü Terör Örgütü dağda, evde, sokakta Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında nefes almalarına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilan ediyoruz” diye konuştu.

KARAR TEKLİFİNİ TBMM'YE SUNACAKLAR
"ABD güdümlü PKK ve HDP dostlarının, Kürt sorunu çözülmelidir diye tutturması karşısında, TBMM, Türk Milletinin iradesini ve hükümete verdiği görevi bir kez daha dünyaya ilan etmeli ve PKK dostlarının bozuculuğunu mahkum etmelidir" diyen Nazlı, "Vatan Partisi, bu amaçla TBMM'ye karar teklifini sunma kararı almıştır. Bu teklifi, önümüzdeki hafta Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM 20.Dönem Başkan Vekili Sayın Hasan Korkmazcan başkanlığında bir heyetle, Meclis Başkanımız Mustafa Şentop'a sunacağız" ifadelerini kullandı.