İki ilçe başkanını ‘hakaret’ gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk eden İYİ Parti Aydın Teşkilatı’nda hareketlilik sürüyor. İl yönetimine ateş püsküren İYİ Parti önceki dönem İl Başkan Yardımcısı Önder Uzdil, “Bu yönetim, genel merkez il, ilçe teşkilatları nezdinde meşrutiyetini kaybetmiştir” dedi. 

Çine Ülkü Ocakları'nda görev değişimi Çine Ülkü Ocakları'nda görev değişimi

İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak ve Kuyucak İlçe Başkanı Ömer Kılınç, İl Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Parti yetkilileri, disiplin sürecinin ilçe başkanları ile il sekreteri arasında yaşanan tartışma nedeniyle uygulandığını belirti.
Yaşanan gelişmeler hakkında sosyal medya hesabından mevcut yönetimi sert bir dille eleştiren İYİ Parti önceki dönem İl Başkan Yardımcısı Önder Uzdil, il yönetiminin meşrutiyetini kaybettiğini ifade ederek, “Türkiye’de 19 belediye kazanmış bunlardan biri olan İncirliova İlçe Teşkilatı’nın neferi İlçe Başkanımız Ahmet Alak için yapılan basiretsizliktir. Yönetim zafiyetidir. Hasta yatağında tedavi gören ilçe başkanımıza yapılan vicdansızlıktır” ifadelerini kullandı. 
“HALA SESSİZ KALMANIZ MANİDAR”
Önder Uzdil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Harcamak için değil ,kazanmak için mi demiştiniz? Şimdi;
Sizi seçen delegelere İlçe başkanlarını neden disipline verdiğinizi açıklayınız .!
‘Bir kişiyi bile kaybetmeye lüksümüz yok’ diyen ilçe başkanımızı, bize yapılanlar karşısında yazıp çizen mevcut yönetime sahip çıkan değerli ilçe başkanımızı göreve davet ediyorum neden mi?
Çünkü bize yapılan, haksız hukuksuz eleştiriyoruz diye disiplin çalıştıranların aslında kendi kişiliklerinin yansıması olduğunu çok kez dile getirmemize rağmen sahip çıktınız!
Yönetemediklerini şimdi daha iyi anlamamızı sağlayan bu tutum ve davranışları karşısında halen sessiz kalmanız manidar!
Bize karşı yükselttiğiniz yorumlarınızı bekliyoruz!”
“DELEGE VE KAMUOYU VİCDANINA BIRAKIYORUM”
Uzdil, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ayrıca, bir il başkanı düşünün, ülke genelinde Genel Başkanı karış karış Türkiye’yi gezerken, Batı’dan Doğu’ya herkesle kucaklaşmaya çalışırken, kendi teşkilatına mensup ilçe başkanlarını disipline vermesini delege üye ve kamuoyu vicdanına bırakıyorum!
Tekrarlıyorum;
Bu yönetim Genel merkez il ilçe teşkilatları nezdinde meşrutiyetini kaybetmiştir!
Neden mi?
Türkiye’de 19 belediye kazanmış bunlardan biri olan İncirliova İlçe Teşkilatının neferi, ilçe başkanımız Ahmet Alak için yapılan basiretsizliktir.
Yönetim zafiyetidir!
Hasta yatağında tedavi gören ilçe başkanımıza yapılan  vicdansızlıktır .!”
“SİYASET GÖMLEĞİNİ ÇIKARIN”
Uzdil, “Bir sene içerisinde divan yönetiminde başlangıcından bugüne dek yapılan görevden almalar uzaklaştırmalar disiplin sopası ile ancak bu kadar! Her şeye rağmen övünüyoruz; çünkü biz çok İYİ bir aileyiz. Bugün bir kez daha tescil ettik. Siyaset gömleğini bence artık çıkarın” dedi.