YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversitelerin bölümlerinde tavan ve taban puanlar da ortaya çıkmış oldu.

 İlgili bölüme en küçük puan ve en büyük puanla yerleşen adayların puanları ÖSYM tarafından duyuruldu. Aynı zamanda yerleştirmelerin tamamlanmasının ardından ek yerleştirmeler için boş kontenjanlar da ortaya çıktı. İşte ÖSYM 2021 üniversite tavan ve taban puanları ile boş kontenjanlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan üniversite öğrencilerine müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan üniversite öğrencilerine müjde

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından adaylar tavan ve taban puanlarla ilgili araştırmalara başladı. Sonuçların duyurulmasının ardından bölümlere yerleştirmelerde en küçük ve en büyük puanlı yerleştirme sonuçları da netleşti.

ÜNİVERSİTE TABAN VE TAVAN PUANLARI ÖSYM TARAFINDAN AÇIKLANDI

Adayların yerleştirmelerinin tamamlanmasıyla birlikte ortaya çıkan tavan ve taban puanları ÖSYM tarafından bölüm bölüm açıklandı. Aynı zamanda yerleştirme sonuçlarıyla birlikte boş kontenjanlar da netleşmiş oldu.

Genel kontenjandan yerleşen aday sayısını çıkararak boş kontenjan bilgisine ulaşabilirsiniz. Boş kontenjan sayısı kazandığı halde kayıt yaptırmayan adaylar nedeniyle artış gösterebilir.

Kesinleşmiş tablo şeklinde boş kontenjan sayısı ise önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından ilan edilecek.

LİSANS TABAN VE TAVAN PUANLARI İLE BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖN LİSANS TABAN VE TAVAN PUANLAR İLE BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ...