TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Aydın’da yurt ücretleri ve ev kiralarının diğer illere göre daha uygun olduğunu ifade ederek, “Dışarıdan yorum yaparken iki yıl içerisinde artan girdi maliyetleri, vergi, KDV, kira, personel maaşı ve daha bir çok unsurun göz önünde bulundurulması gerekir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elektrik ve doğal gaz ödemeleri vergiden düşecek Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elektrik ve doğal gaz ödemeleri vergiden düşecek

Ülken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Aydın’da özel öğrenci yurtlarındaki kahvaltı ve akşam yemeği dahil ortalama fiyatlar yıllık 15.000-TL civarındayken, İzmir, Muğla ve Denizli ortalamaları 20.000 ile 25.000 TL arasında olup, kiminde de yemek hizmeti verilmemektedir. Üyelerimizin, öğrencilerimize müşteri değil emanet gözüyle baktıkları, adli, ahlaki ve ticari hiçbir sorunun yıllardır yaşanmadığı ilimizde, özel yurt fiyatları ile ilgili dışarıdan yorum yaparken iki yıl içerisinde artan girdi maliyetleri, vergi, KDV, kira, personel maaşı ve daha bir çok unsurun göz önünde bulundurulması gerekir. Artan ev kiraları ise bizim üyelerimizle ilgili değil, genel ekonomi ile ilgili bir meseledir.

Bu vesile ile üyelerimizin kaliteli hizmeti olabilecek en uygun fiyatlarla sunduklarını ifade eder, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim.”