Aydınlıların uzun süredir beklediği haber Ankara’dan geldi. Aydın Adalet Sarayı için ihale ilanı yayınlandı. AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, “Verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyoruz. Bu bina Aydın için önemli bir kazançtır” dedi.

(Naci ERİŞ)

Jandarma Genel Komutan Yardımcısı emekliliğe sevk edildi Jandarma Genel Komutan Yardımcısı emekliliğe sevk edildi

Aydın Adliyesi hizmet binası için ihale ilanı EKAP’ta yayınlandı. Merkez Yeniköy Mahallesi sınırları içerisinde yapılacak olan Adliye Hizmet Binası ihalesinin 30 Aralık’ta gerçekleştirileceği duyuruldu.
Aydın Kulis’in ihale kararını kamuoyuna duyurmasının ardından telefonla ulaştığımız AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, sorumuz üzerine açıklama yaptı.
“MEVCUT BİNADAN 10 KAT BÜYÜK OLACAK”
Adliye Hizmet Binasının mevcut binadan 10 kat daha büyük olacağını vurgulayan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, şu ifadeleri kullandı:
“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, ilimizin potansiyelini zirveye çıkaracak girişimlerimiz devam ediyor. Adliye Sarayı da bunlardan biri. Yatırımımızda önemli bir aşamaya geldik. Adliye Sarayı ihalesini 30 Aralık’ta gerçekleştireceğiz. 105 bin 655 metrekarelik inşaat yapılacak. İnşallah ihale sürecinin ardından yer teslimini gerçekleştireceğiz. Adliye binamız, bugünkünden 10 kat daha büyük olacak. Adliyede yaşanan fiziki yetersizlikleri tamamen ortadan kaldırmış olacağız. Bu bina Aydın için önemli bir kazançtır. Hemşerilerimize verdiğimiz sözleri birer birer yerine getiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden Aydın’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.”