(İSMAİL ÖRS) Olay, Şubat ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir grup öğrenci beden eğitimi dersi için ayrılan odanın temizliğine yardım etti ve gereksiz eşyaları taşımaya başladı. İddiaya göre bu esnada 16 yaşındaki T.T. öğretmeni tarafından vücudunun özel bölgesine dokunulduğunu söyledi ve yaşanan olaydan beş gün sonra şikayetçi oldu. 
Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında öğretmen A.C.S hakkında çocuğun cinsel istismarı  suçundan Aydın 5.Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Karar duruşması görülen davada savunma yapan sanık, "23 yıllık öğretmenim. Görev yaptığım okul Milli Eğitim Müdürlüğü'nce riskli okul olarak belirlenmiştir. Öğrencilerimin daha iyi bir konumda olmaları ve disiplin kurallarına uymaları için çalıştım. Bunun için uyarılarda bulundum ve bunları yaşadım. Bundan sonra hiçbir öğrenciye okul kurallarına uyması konusunda uyarılarda bulunmayacağım. Suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum" dedi.

A.C.S'nin avukatı ise yaptığı savunmada 19 tanığın dinlendiğini ve bunların hiçbirinin şüpheli hakkında olumsuz bir beyanda bulunmadıklarını söyledi ve savunmasının devamında, "Bu tanıklardan 17'si kamu personeli. Çoğu evli ve çocuklu.  Tanıkların da çocukları var. Suç işlemiş olsa  böyle bir şeyi affetmeleri mümkün mü?" diye konuştu.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, A.C.S.'ye 3 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

tutuk-7