Sarıkemer Mahallesi’nde yaşayan Mustafa ve Emel Pamuk çiftinin kızlarının tedaviye ulaşması için verdikleri 20 aylık zorlu mücadelede mutlu sona ulaştı.

İkra Deniz’in tedavisi için gerekli parayı toplamayı başaran Pamuk ailesi, gönüllülerin katılımıyla kampanyanın bitişini duyurdular.

İkra Deniz’in Sarıkemer’deki evinde düzenlenen etkinlikte, şifa bekleyen tüm SMA hastası çocuklara ses olmak için mor balonlar sembolik olarak havaya uçuruldu.

Flaş haber: Aydın'a 66 uzman hekim kadrosu açıldı Flaş haber: Aydın'a 66 uzman hekim kadrosu açıldı

Söke İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve eşi de akşam saatlerinde İkra Deniz’in Sarıkemer’deki evini ziyaret ederek, aileyi tebrik etti.

İkra Deniz’in anne ve babasıyla görüşen kaymakam Güney, tedavi süreci ile ilgili bilgi aldı.

İkra Deniz’in babası Mustafa Pamuk, destek veren herkese teşekkürlerini ileterek, “20 ay önce bir umut diyerek yola çıktık. Bu süre içerisinde yurt içinden ve dışından çok sayıda destek gördük. Valilik onaylı bir kampanya oluşturduk. Bu kampanyada bugün itibariyle gerekli parayı sizlerin sayesinde toplamayı başardık. Uzun ve çok zor bir yoldu, ama biz hiç bir zaman umudumuzu yitirmedik. Allah bir şekilde dileğimizi yerine getirdi. Çok mutluyuz. Bizlere destek olan herkese çok teşekkür ediyorum, haklarını helal etsinler” dedi.