banner47

Zeki İnal o soruyu yanıtladı: Zorla istifa ettiren büyükler kim?

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek geçen Temmuz ayında görevini bırakan ancak sosyal medyada yaptığı bir yorumda ‘Büyükler beni zorla istifa ettirdi’ diyen Eski Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Aydın Kulis Gazetesi’ne konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. 

Zeki İnal o soruyu yanıtladı: Zorla istifa ettiren büyükler kim?
banner68

İnal, “‘Büyükler’ ifadesinde kastedilen kimler?” sorusunu “İttifakın büyükleri. Fazla detaya girmeye gerek yok” şeklinde yanıtladı. 
Aydın’ın Karacasu ilçesinde belediye başkanlığı görevini sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 12 Temmuz 2021 tarihinde bırakan Zeki İnal’a sosyal medyada “Başkanım sen hastayım diye ayrılıyorsun. Her gün bir yerde geziyorsun. Bu kadar heves varsa niye istifa ettirdiler? Anlamış değilim. De git otur be" yazıldı. 
İnal ise bu yoruma, "Sağlığım çok şükür iyi, yerinde. Onu bahane ettirerek beni zorla istifa ettirdiler büyükler" şeklinde yanıt verdi. 
İnal’ın yanıtı siyasi çevrelerce gündem olurken, ‘büyükler’ ifadesiyle kimlerin kastedildiği merak konusu oldu.
“GENEL MERKEZLE İLGİSİ YOK” 
Aydın Kulis Gazetesi’ne konuyla ilgili açıklama yapan İnal, “O yorum elim bir hatayla oldu. Daha sonra sildim” dedi.
‘Büyükler’ ifadesiyle kimi kastettiğini sorduğumuz İnal, “Büyükler derken ‘İttifakın büyükleri’. Fazla detaya girmeye gerek yok” dedi.
‘İttifakın Büyükleri’ sözünden MHP Genel Merkezinin anlaşıldığını söylememiz üzerine ise “Genel Merkezle bir alakası yok” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Veli
Ali Veli - 1 ay Önce

Biat kültürü

ADNAN ŞİMŞEK
ADNAN ŞİMŞEK - 1 ay Önce

SIYASET ARENASINDA DAVA ADAMLIGI BİTMİŞ,YERİNİ MAKAM MEVKİ CIKARMI ALMIŞ,BU MEMLEKETTE SİYASET BAL TUTAN PARMAGINI YALAR DAN CIKMIŞ BAL TUTAN TAMAMINI YALAR HALE GELMİŞ

SIRADAKİ HABER