banner47

“Tarihi bir ders verdiler”

Tayfun Şan 30 Ağustos mesajı yayınladı

“Tarihi bir ders verdiler”
banner68

Aydın Ülkü Ocakları Başkanı Tayfun Şan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Şan, bu tarihte Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders verildiğini vurguladı.

Şan’ın mesajı şöyle:

“30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları aziz vatanımızı işgal edenlerin Büyük Türk Milletini Anadolu’dan atmak ve esir almak niyetlerini reddederek Türk Tarihine şanlı bir zafer daha eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara tarihi bir ders vermişlerdir.                

30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin kendi topraklarında asla yenilemeyeceğinin tüm dünyaya ilanı olmuştur.

Aziz atalarımızın düşmana karşı verdiği kararlı mücadele, Vatanı için hiç düşünmeden canlarını ortaya koyması Türk Milletinin örnek alması gereken asil bir ruh halidir. Dün ve Bugün dökülen şehit kanlarının, çekilen çilelerin, bizim daha rahat ve huzurlu olmamız için yapılan fedakârlıklar olduğu unutulmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere , aziz şehitlerimizi dualarla ve rahmetle bir kez daha anıyor, Türk milletinin ve  Aydınlı hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER