banner47
r

Savaş'tan Adliye Sarayı müjdesi

İmar çalışmaları onaylandı

Savaş'tan Adliye Sarayı müjdesi
banner68
banner108

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Efeler’e bağlı Osman Yozgatlı Mahallesi’ne yapılacak olan yeni Adliye Sarayı’nın yeriyle ilgili imar çalışmalarının onaylandığını belirtti. Savaş, “Adliye Sarayını 2019 yatırım programına aldırmak için Adalet Bakanlığımızla girişimleri hızlandırıyoruz" dedi.

AK Parti Aydın Milletvekillerinin Adalet Bakanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde daha önceden belirlenen adliye sarayının yeriyle ilgili imar çalışmaları, Efeler Belediyesi Meclis kararıyla onaylandı.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, "Yeni Adliye Sarayının yeri Efeler Belediyesi Meclis kararı ile netlik kazandı ve imar durumu netleşti. Bizler de 2019 yatırım programına dahil edilmesi için Adalet Bakanlığımızla görüşmelerimize başladık. Aydınlı hemşerilerimize verdiğimiz büyük bir proje sözü daha hayata geçiriliyor” dedi.

“EKONOMİK VE SOSYAL HAREKETLİLİK GELECEK”

Aydın için yakından takip ettikleri bir proje olduğunu vurgulayan Savaş, “Aydın'a ve Aydınlı hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Yeniköy, Ovaeymir ve Osman Yozgatlı mahallelerimize yeni adliye sarayımızla birlikte büyük bir ekonomik ve sosyal hareketlilik getirilmiş olacak" diye konuştu.

1 AYLIK ASKIDA KALMA SÜRECİ DE TAMAMLADI

4 Ekim 2018 tarihli ve 256 karar numaralı imar planı Efeler Belediyesi Başkanlığı Meclis kararıyla 23 Ekim 2018 tarihinde askıya çıkarak askı süreci başlamış ve bir aylık süreci tamamlandı.

Dosyanın Adalet Bakanlığı'na da gönderilmesinin ardından geriye sadece Yeni Adalet Sarayının 2019 yatırım programı kapsamına alınarak projelendirilmesi kalıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER