banner47
r

Resmen açıkladı! Ümmet Akın'ın adaylığı çekildi

SON DAKİKA GELİŞMESİ... SON DAKİKA GELİŞMESİ.., SON DAKİKA GELİŞMESİ...

Resmen açıkladı! Ümmet Akın'ın adaylığı çekildi
banner68
banner108

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan yaptığı açıklamada, Ümmet Akın'ın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının çekildiğini resmen duyurdu.

Pehlivan, yaptığı açıklamada partisinin Aydın'da büyükşehir belediye başkanlığı adayını belirleyen ve açıklayan ilk parti olduğunu hatırlattı.

İttifak görüşmelerinin askıya alındığı dönemde Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın'ı büyükşehir belediye başkan adayı olarak kamuoyuna tanıttıklarını vurgulayan Pehlivan, "Ancak son gelişen Cumhur İttifakı görüşmeleri çerçevesinde, Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümmet Akın'ın adaylığının geri çekildiği bilgisi Aydın İl Başkanlığımıza ulaşmıştır. MHP Aydın Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarmayacaktır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin emrinde, Aydın ve hemşehrilerimiz için ittifak hassasiyeti içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

İŞTE O AÇIKLAMA:

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak Aydın Büyükşehir  adayını belirleyen ve açıklayan ilk parti oldu. İttifak görüşmelerinin askıya alındığı dönemde belirlediğimiz Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız , Germencik Belediye Başkanımız Sayın Ümmet Akın'ı kamuoyuna tanıtmıştık. Ancak son gelişen Cumhur ittifakı görüşmeleri çerçevesinde, Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ümmet Akın'ın adaylığının geri çekildiği bilgisi Aydın İl Başkanlığımıza  ulaşmıştır. MHP Aydın Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarmayacaktır. MHP Genel Başkanı Liderimiz Sayın Dr.Devlet Bahçeli Bey'in emrinde , Aydın ve hemşehrilerimiz için ittifak  hassasiyeti içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. 
"Türkiye" ve "Büyük Türk Milleti" için büyük  önem arz eden Cumhur İttifakının  yarınlar için güçlü kılınması konusunda her dava arkadaşım; ülkücüye yakışır şuur içinde hareket etmektedir, etmeye de devam edecektir.
Önce ülkem , sonra partim ilkesi Miliyetçi-Ülkücü hareket için  söylemden daha ötesi bir şuur halidir.
Kutlu davamıza, partimize yakışır çalışmaları ile hemşehrilerimizin gönlünde taht kuran Sayın Ümmet Akın Başkanımız ile nice zaferlere ulaşacağımıza olan inancımı da belirtmek istiyorum.
İl başkanlığımız ve on yedi ilçe teşkilatımız ile Cumhur İttifakının Aydın ilinde güçlü şekilde tecelli etmesi için çalışacağız. 
Cumhur İttifakı-Millet Aklı ile;
Aydın kazansın
Aydınlı kıymetli hemşehrilerim kazansın.
Türk Milleti kazansın."

-Ümmet AKIN-

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 00:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER