banner47

Polat Bora Mersin'den zam tepkisi

"Ucu bucağı yok"

Polat Bora Mersin'den zam tepkisi
banner68

Türkiye genelinde uygulanan son zamlarla ilgili açıklama yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, “Zamların başı yok, sonu yok, öyle görünüyor ki ucu bucağı yok” diyerek duruma tepki gösterdi.

Açıklamasında zamlardan sonra vatandaşın hayatlarını devam ettirmekte zorlanacağını ifade eden Mersin, şöyle konuştu:

“Zamların başı yok, sonu yok, öyle görünüyor ki ucu bucağı yok. Memur maaşlarına yapılan komik zamların hemen arkasından gelen benzin ve doğal gaz zamları artık kontrolün elden kaçtığını somut olarak gözler önüne seriyor. 2020 lira olan asgari ücretlilerin ve bordrolu çalışanların bu zamlardan sonra hayatlarını nasıl devam ettireceklerini anlamak mümkün değil.

“TABANA NASIL ANLATACAK?”

Bu noktada AKP olmasa bile, hükümeti sırtında taşıyan MHP’nin bu ekonomik şartlarda yaşamaya çalışmayı kendi tabanına nasıl anlatabilecek merak ediyorum. Beka adı verilen kandırmaca terörist başının kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasıyla hükmünü yitirmişken en azından ülkemizin ekonomik bekası için MHP’nin elini taşın altına koymasını bekliyoruz.

Artık yapılan ve yapılacak zamlara karşı topyekün bir tepki milletimizin menfaati gereğidir. Ülkemizin yönetilememesi adına iktidarın yaptıkları ortadayken Aydın da İktidar partisi milletvekillerinin de muktedir olmadıkları ortadadır.

“YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ”

Sağlık Aydın ilimizde çökmüştür. Devlet Hastanelerimizde hasta kuyrukları ortadadır. Uzman doktor sıkıntısı ortadadır. Eğitimde şehrimizin düştüğü durum, çocuklarımızın sınavlarda aldığı sonuçlar ortadadır. Aydın-Denizli Otoyolu, Çıldır Hava Limanı, Şehir Hastanesi resmen yılan hikayesine dönmüştür.

“HERSİN TEPKİSİNİ ORTAYA KOYMASI GEREKİYOR”

Beceriksiz iktidarın kifayetsiz Aydın Milletvekillerine bize destek verin de Aydın’a yatırım gelsin diyoruz, onlar ‘size destek vermeyiz’ diyor. Ne yazık ki bu zihniyet ile ülkenin yönetilmesi mümkün değildir. Bu zihniyete artık herkesin tepkisini ortaya koyması gerekiyor çünkü bu durumdan yalnız Cumhuriyet Halk Partililer değil tüm partilere oy veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız etkilenmekte ve zarar görmektedir.

Ülke olarak her anlamda kritik bir dönemdeyiz Biz CHP olarak milli kurtuluş savaşından bu yana her zaman gövdemizi taşın altına koymaktan kaçmadık bundan sonrada kaçmayız. Biz vatan sevdası ve milli mücadele ruhuyla ülkemizi düzlüğe çıkarma konusunda var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet Bozkurt
İsmet Bozkurt - 6 ay Önce

Ülke insanları arasındaki yoksulhalkın esnaf,işçi köylü aleyhine her geç bozulmakta bu şartlarda CHY' te daha fazla koşturup uzman kadrolarıyla köyde,kentte ,sanayide,çarşıda mahallede olup alternatif politikalarını anlatıp ikna etmesi gerekmektedir.Başarılar dilerim.

Yüksel Şentürk
Yüksel Şentürk - 6 ay Önce

Bekar karı boşamak kolaydır palavrayi atın gitsin

SIRADAKİ HABER