banner47

Pehlivan: Andımız'dan rahatsız olanlar FETÖ ağzıyla konuşan Türk düşmanlarıdır

Aydın MHP'den "and" çıkışı

Pehlivan: Andımız'dan rahatsız olanlar FETÖ ağzıyla konuşan Türk düşmanlarıdır
banner68
banner108

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Danıştay'ın Andımız'ın okullarda yeniden okutulması kararı ile ilgili açıklama yaptı. Pehlivan, "Bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli'nin haklılığı bir kez daha ortaya çıkmıştır. Andımız hakkında alınan haklı karardan rahatsız olanlar, FETÖ ağzıyla konuşan, Türk düşmanı karakterlerdir" dedi. 
Danıştay'ın düzenlemeyi iptal etmesiyle okullarda yeniden okutulması gündeme gelen Andımız'la ilgili, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan açıklama yaptı.
Pehlivan, "Andımızın kaldırılmasının yol açacağı sonuçları , 2013 yılından beri sürekli gündeme getiren ve tekrar okutulması konusunda kararlı tavrını ortaya koyan MHP Genel Başkanı Bilge Liderimiz Dr.Devlet Bahçeli Bey'in haklılığı bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi. 
FETÖ AĞZIYLA KONUŞAN TÜRK DÜŞMANLARI
Andımızın, dönemin Aydın Milletvekili ve Milli Eğitim Bakanı Dr. Reşit Galip tarafından kaleme alındığını hatırlatan Pehlivan, bunun Aydınlı hemşerilerimiz için ayrı bir gurur olduğunu ifade etti. 
Pehlivan sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bir an önce andımızın okunmaya başlaması dileğimizdir. Andımız hakkında alınan haklı karardan rahatsız olanlar, FETÖ ağzıyla konuşan, Türk düşmanı karakterlerdir.
Türklükle uğraşanlar, haçlı sevdalısı olanlardır. Emeline ulaşamayacaklar, hedeflerine varamayacaklar. Türk milletinin beka sırrı andımızdır. Andımız yerli ve milli yemindir.
Ne Mutlu Türküm Diyene!"

YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER