banner47
r

Özbey'den Ali Uzunırmak iddiasına yanıt

"Hiçbir bağım yok"

Özbey'den Ali Uzunırmak iddiasına yanıt
banner68
banner108

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı görevinden alınan Emre Özbey, görevden alınmasına gerekçe gösterilen Ali Uzunırmak'la bağlantısı olduğu iddiasını sert bir dille reddetti. Muhaliflere hiçbir temasının olmadığını dile getiren Özbey, söylentilerin iftira olduğunu savundu.

24 Haziran seçimlerinde Ülkü Ocaklarının üstün gayret sergilediğini söyleyen Özbey, şu ifadeleri kullandı:

“Biz MHP’nin başarısı için seçim zamanında ciddi bir çalışma sergiledik. Köy köy, mahalle mahalle dolaştık. Arkadaşlarımız cansiperane çalıştılar. Yani alınan oyda katkımız var, ama kaybedilen oyda herhangi bir etkimiz söz konusu değil. Bizim görevden alınmamızın temel nedeni Ali Uzunırmak ile ilgili asılsız, haksız iftira. Biz görevde olduğumuz müddetçe kurumsal bir tavır sergileyerek, liderimizin tavrına uyarak Ali Uzunırmak ile hiçbir şekilde bir araya gelmedik. Zaten benim şahsi bir yakınlığım, tanışıklığım da söz konusu değil.”

“PERFORMANS YETERSİZLİĞİ İDDİASINI KABUL ETMİYORUZ”

Açıklamasında 24 Haziran Genel seçimlerinde Ülkü Ocakları’nın çalışmalarının yetersiz olduğu iddialarına yanıt veren Emre Özbey, “Ülkü Ocaklarının seçimdeki performansının yeterli olmadığı iddiasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Öncelikle Ülkü Ocakları seçimlere yönelik çalışma yapan bir kuruluş değildir. Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Gençlik Kolları da değildir. Ama şunu da belirteyim, biz MHP’nin başarısı için seçim zamanında ciddi bir çalışma sergiledik. Köy köy, mahalle mahalle dolaştık. Arkadaşlarımız cansiperane çalıştılar. Yani alınan oyda katkımız var ama kaybedilen oyda herhangi bir etkimiz söz konusu değil” dedi.

“İFTİRA ATILDI”

Ali Uzunırmakla bağlantısı olduğu iddialarını da sert bir dille reddeden Özbey:

“Bizim görevden alınmamızın temel nedeni Ali Uzunırmak ile asılsız, haksız iftira. Ben hayatım boyunca Ali Uzunırmak ile yan yana bile gelmedim. Biz görevde olduğumuz müddetçe kurumsal bir tavır sergileyerek, liderimizin tavrına uyarak Ali Uzunırmak ile hiçbir şekilde bir araya gelmedik. Zaten benim şahsi bir yakınlığım, tanışıklığım da söz konusu değil kendisiyle. Onun için maalesef Genel Merkez’e böyle bir iftira atılmış.  Malum duruma neden olan sebep budur. Ama biz kesinlikle bu iddiaları reddediyoruz. Ali Uzunırmak ile veya muhaliflerin hiçbiriyle işim yoktur.”

“ALNIMIZIN AK OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ”

Özbey, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaklaşık iki yıllık görev sürem içinde hiçbir şekilde bir araya gelmedim. Tavizsiz bir tutum sergiledik ve zor zamanları atlatarak bugünlere kadar geldik. İftiraya uğrayarak görevden alınmak iyi midir, kötü müdür bilmiyorum ama en azından bir hatamız kusurumuz olmadan iftira sonucunda görevden alınmakta bizim alnımızın ak olduğunu gösteriyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER