banner47

Nazilli’deki şube müdürlüğü kapatılacak mı?

Bülbül konuyu meclise taşıdı

Nazilli’deki şube müdürlüğü kapatılacak mı?
banner68

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü Nazilli Erozyon ve Rüsubat Kontrolü Şube Müdürlüğü’nün kapatılacağı yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Bülbül, “Yaklaşık 60 yıldır Nazilli’de bulunan bu şube, Aydın, Denizli, Muğla illeri ve çevresinde havza ıslahı ile erozyonla mücadele için teknik ve bilimsel olarak çalışmalar yapmaktadır. Konumu stratejiktir. Böyle bir şubenin kapatılması Nazilli için büyük kayıp olacaktır” dedi.

Bülbül önergesinde şu soruları sordu:

1- DSİ 21. Bölge Müdürlüğü Nazilli Erozyon ve Rüsubat Kontrolü Şube Müdürlüğü kapatılacağı iddiaları doğru mudur? Bu konuda DSİ 21. Bölge Müdürlüğü tarafından Bakanlığınıza yazı yazılmış mıdır? Bakanlığın şubenin kapatılması yönünde herhangi bir kararı var mıdır?

2- Kapatılma iddiaları doğru ise sebebi nedir? AK Parti Aydın milletvekillerinin kapatılmasını yönünde talepleri olmuş mudur?

3- Şubenin 2017 yılından itibaren görev tanımında belirtilen hususlar yerine getirilmeyerek sadece projelendirme amacıyla kullanıldığı belirtilmektedir. Şube’yi işlevsiz kılarak kapatılmasına zemin mi hazırlanmıştır?

4- Tarım ve Orman bakanlığının verilerine göre 2018 yılında 154 milyon ton /yıl toprak kaybının yaşandığı ülkemizde, erozyon ile mücadele oldukça önemli bir hususken erozyon ile mücadele eden bir kurumun kapatılmasının sebebi nedir?

5- 150 bin nüfuslu Nazilli ilçesi devlet yatırımları açısından niçin cezalandırılmaktadır? 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139