banner47
r

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 30 Büyükşehirde prensip anlaşması sağlandı

İlçelerle ilgili çalışmalar devam ediyor

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 30 Büyükşehirde prensip anlaşması sağlandı
banner68
banner108

MHP Genel Başkanı Bahçeli, basın kuruluşlarının Ankara temsilcilerinin sorularını cevapladı. Bahçeli, 30 Büyükşehir'de ittifak için prensip anlaşması AK Parti ile sağlandı dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"YÜZDE 52'NİN ALTINA DÜŞMEMELİ"

Yerel seçim işbirliği: Cumhur İttifakı önemli ve hayırlı bir ittifaktır. Yenikapı ruhunun devamıdır. Türkiye'yi siyaseten şekillendirecek bir adımdır. Cumhur İttifakı 95 yıllık Cumhuriyet evresinin 3'üncü evresi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sırrı olmuştur. 9 Temmuz'da Cumhurbaşkanı yemin törenini gerçekleştirmiş, yarım saat sonra da Cumhurbaşkanlığı hükümetini kurmuştur. 24 Haziran seçimleri de bugünkü hali vermiştir. Cumhur İttifakı'nın 24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne evrilmesinden sonra karşısına 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri gelmiştir. Bu seçimi iyi okumak lazımdır. Bu seçimin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne etkisini ölçmek lazımdır. Karşılıklı bir anlayışla, Cumhur İttifakı'nın bakış açısıyla Mahalli İdareler seçimlerine yaklaşmakta fayda vardır.

"BU FORMÜL TÜRKİYE'Yİ KURTARIR"

MHP bir formülle gelmiştir. X+Y=Z olması lazım. X AKP'dir, Y MHP'dir, Z de yüzde 52'dir. Cumhur İttifakı yüzde 52'nin altına düşmeyecek bir formülü sağlayabilirse yanlışlıklardan Türkiye'yi kurtarmış olur. Cumhur İttifakı devam etmektedir. Sağlam bir zeminde yürümektedir.

"30 BÜYÜKŞEHİRDE PRENSİPTE ANLAŞTIK, İLÇELERLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Belediye meclis üyeliklerinde kendi adaylarıyla yarışacaktır. 51 ilin ilçelerinde kendi adaylarıyla yarışa devam edecektir. 30 büyükşehirde ise şu an için bir prensip anlayışı sağlanmıştır. İlçelerinde çalışmalar devam etmektedir. Birkaç gün içerisinde tamamlanmış olacak. 3-5 belediyeyi aldık-verdik tartışmasıyla ülkenin beka meselesini partinin altına seremeyiz. AKP nasıl bir tablo istiyorsa, öyle devam edebiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER