banner47

Mersin'den Yavuz'a sert sözler

Su tartışması yeniden alevlendi

Mersin'den Yavuz'a sert sözler
banner68

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik ‘Suyu parayla satıyorlar’ açıklamasına CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’den tepki geldi. Hükümetin elektriğe yaptığı zamlardan dolayı durumun böyle olduğunu savunan Mersin, Yavuz’u şov yapmakla suçladı.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik ‘Suyu parayla satıyorlar’ açıklamasına sert sözlerle yanıt verdi.

“HALKTAN DEĞİL Kİ..”

Mersin’in açıklaması şöyle:

 “AK Parti’nin Vekili Metin Yavuz suyu parayla satıyorlar demiş. Ya! Metin Yavuz o su yerin altından pompayla çekiliyor, pompa da elektrikle çalışıyor. ‘Gelin elektriği bedava yapın suyu bedava verelim’ dedik tık yok. ‘Gelin elektriği ucuza verin suyu ucuzlatalım’ dedik tık yok. Yahu arkadaş milletin yararına olacak böylesi bir konuda gıkı çıkmayan Metin Yavuz, bir anda dile gelmiş ‘suyu paralı veriyorlar’ diye veryansın ediyor.

Bunları adı kadar iyi bildiğine eminim ama arkadaş alenen milletin aklıyla alay etme pahasına şov yapıyor. Görüntü olsun diye çıkıp böyle saçmalıyor. Bunun tek açıklaması budur. Halktan değil ki, halkın halinden ne anlasın. Halkın ne çektiğini nereden bilsin. Halkın arasına karışmamış ki, halkın sorunlarını bilsin.

“ZAMLARIN HESABINI VER”

Bunları sana söylüyorum Metin Yavuz, ama hani bir laf vardır “tok açın halinden anlamaz” diye. Senin hörgücün dolu olduğundan halkın halinden anlamazsın. Çünkü dedim ya halktan değilsin. Başka bir dünyada yaşıyorsun. Halkın arasına in de gerçekleri gör. 

Metin Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediyesine laf ederken iki kez düşün. Bizler sosyal belediyecilikte dünyaya örnek oluyoruz. Aydın’da size ve yaptıklarınıza rağmen kimse aç kalmaz, namerde muhtaç olmaz, üşümez. Bunu böyle bil. Dünyaya örnek bir sosyal belediyecilik atılımı yapan, her faaliyetini sosyal belediyecilik çerçevesinde gerçekleştiren, halkın yanında olan Aydın Büyükşehir Belediyesinin halk için yaptıkları seni ve senin gibilerin boyunu aşar, benden uyarması. Sen her şeyden önce doğalgaza elektriğe yaptığın zammın hesabını ver!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol UZUN
Erol UZUN - 5 ay Önce

Diğer illerde şu yeraltından elektriksiz mı çıkarılıyor, en pahalı suyu aydın halkı içiyor. Belediye başkanlarınız reklamı biraz azaltında ,milletim parası ile kendi reklamını yapıyor sunuz. Aydın pislikten geçilmiyor pis kokuyor gel garaja da pislik ve koku gör daha garaj yapılalı ne oldu beton üzerine asfalt dökmüşsünüz, tuvaletler 1,50 olmuş gidin gezinde ak parti li belediyeler de tuvaletler temiz ve parasız

siyaset çirkini
siyaset çirkini - 5 ay Önce

konuşma üslubunuz nedir öyle ya yaw diye diye aydın için bu halk için birşey yapmak isterseniz önce bir araya gelin lütfen siyasi çekişmelerinizle yıllarımızı memleketimizi hizmetsiz koymayın suyu yeraltından mı çekiyorsunuz neden ikizdere barajını kullanmıyorsunuz acaba

SIRADAKİ HABER