banner47
r

Karacasu Cumhur İttifakı’nda imar çatlağı

Karacasu’da yaklaşık iki yıldır mahalle halkının istediği üzerine Başkan Zeki İnal’ın girişimleri ile başlayan 285 parselin imara açılması konusu, Millet İttifakı ve AK Partili meclis üyelerinin oyları ile reddedildi.

Karacasu Cumhur İttifakı’nda imar çatlağı
banner68
banner108

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, göreve geldiği günden itibaren Küçükdağlı ve Büyükdağlı Mahallelerinde vatandaşların yoğun bir şekilde talep ettikleri 285 parselde bulunan 32 bin 284 hektarlık alanın imara açılması için girişimlerde bulunmuştu. Vatandaşların iki mahallede ‘yayla kısmı’ olarak adlandırdığı bölgenin imara açılması için Başkan İnal, başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aydın Valiliği ve İlçe Tarım Müdürlüğü’nün onayını alarak gerekli izinleri topladı. Ancak bugün gerçekleşen belediye meclis toplantısında gündeme alınan madde, Millet İttifakı meclis üyelerinin yanı sıra Cumhur İttifakından seçilen AK Partili Belediye Meclis üyelerinin ret oyu kullanması ile kabul edilmedi. 
KARACASU HALKI TEŞEKKÜR ETMİŞTİ
Karacasu’da yayla mahallesinin imara açılması konusunda gerçekleştirdiği girişimler ve çalışmalardan dolayı vatandaşlar Başkan Zeki İnal’a teşekkür etmişlerdi. Karacasu’da yaşayan bazı vatandaşlar bahçelerinde gidip kalabilecekleri küçük bir ev yapabilmeleri adına, bu imar düzenlemesinin gerekli olduğunu ifade etmişlerdi. Yaşanan bu gelişme sonrası Karacasu Cumhur İttifakı’nda ‘AK Partili meclis üyeleri imar çatlağı yarattı’ yorumları yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2021, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER